VAIRĀK NEKĀ 60 LSPA STUDENTI LĪDZDARBOJAS RĪGAS SPORTA SPĒLĒS BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM AR INVALIDITĀTI Drukāt
Ceturtdiena, 14 novembris 2013 18:56

AleksandrsVairāk nekā 60 LSPA studenti 12. un 13.novembrī bija iesaistīti Rīgas I sporta spēļu bērniem un jauniešiem ar invaliditāti sagatavošanā un organizēšanā. Sacensības notika vieglatlētikā, peldēšanā un boccia spēlē. Festivālā piedalījās 368 dalībnieki no 28 Latvijas vietām, kā arī viesi no Lietuvas un Igaunijas.

13.novembrī, Olimpiskajā sporta centrā Rīgā notika spēļu kulminācijas pasākums - Latvijas Bērnu jauniešu invalīdu sporta federācijas 20 gadu jubilejas  sporta festivāls “Nāc un sporto sev par prieku!”.  Ikviens varēja izmēģināt savus spēkus 30 individuālās aktivitātēs. LSPA studenti kopā ar Jelgavas Amatu vidusskolas jauniešiem pielāgoja aktivitātes katram dalībniekam, tādā veidā dodot iespēju bērniem gūt pozitīvu pieredzi un sasniegt savus personīgo augstākos rezultātus.

Pasākums notika ar Rīgas Domas Izglītības, Kultūras un sporta departamenta un LR Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Sporta spēlēs tika izcīnīti vairāk nekā 30 medaļu komplekti divās vecuma grupās (12 – 15 gadi, 18 – 25 gadi) četrās funkcionālās klasēs: neredzīgie, vājredzīgie, kustību taucējumi un intelektuāli traucējumi.

Vieglatlētikā līdzīgas cīņas notika starp Strazdmuižas vājredzīgo un neredzīgo bērnu internātskolas audzēkņiem un Lietuvas kluba “Paralimpietis” sportistiem.

Savukārt starp jaunietēm pārliecinoši labākās bija Tartu (Igaunija) kluba jaunietes. Bērnu grupā labākos rezultātus uzrādīja Strazdmuižas vājredzīgo un neredzīgo bērnu internātskolas un Jelgavas invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba “Cerība” puiši, savukārt meitenēm visvairāk godalgotās vietas izcīnīja Kazlu Rūda (Lietuva) skolas bērni.

Peldēšanā labākos rezultātus uzrādīja Lietuvas kluba “Saltinis” un “Paralimpietis” peldētāji. Boccia spēlē 1.vietu izcīnīja Raiskuma speciālās internātpamatskolas bērni.

Informāciju sagatavoja:
Aija Kļaviņa,
asoc.prof., LSPA LBJISF valdes priekšsēdētāja

Foto: Juris Bērziņš-Soms

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv