Jauna projekta sākums starp LSPA un Norvēģijas sporta zinātnes augstskolu Drukāt
Ceturtdiena, 30 janvāris 2014 14:01

logosfinal 3

 

LR IZM un Valsts izglītības attīstības aģentūras konkursa sagatavošanās vizītēm EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmas “Pētniecība un stipendijas” divpusējās sadarbības fonda ietvaros tika atbalstīta LSPA Sporta medicīnas un fizioterapijas katedras asociētās profesores Aijas Kļaviņas vizīte uz Norvēģijas sporta zinātnes augstskolu Oslo 28. – 29. janvārī.

Vizītes mērķis bija tikties ar norvēģu kolēģiem, lai gatavotu sadarbības projektu „Iekļaujošās izglītības indikatori” iesniegšanai EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmas “Pētniecība un Stipendijas” tematiskās jomas „Divpusējā sadarbība pētniecībā” sociālo un humanitāro zinātņu projektu konkursam. Sanāksmes gaitā tika panākta vienošanās par abpusēju sadarbību potenciālā projekta izstrādei. Partneri vienojās par projekta saturisko plānu iekļaujot divas darba paketes – iekļaujošās izglītības indikatoru kvalitatīvā pētījuma un kvantitatīvā pētījuma veikšanai. Katrā no projekta sadaļām plānots iesaistīt pētniecības un stipendiju komponentes, paredzot uz zinātniskiem pierādījumiem pamatotu pienesumu izglītojamo bērnu un jauniešu izglītības pieejamības indikatoru izvērtēšanai un atbilstošu inovatīvu programmu ieviešanai izglītības kvalitātes sekmēšanai Latvijā un Norvēģijā. Tikšanās laikā īpaši tika uzsvērta skolas vecuma bērnu fiziskās un garīgās veselības komponentu mijiedarbība un to ietekmējošie faktori (piem., dzīvesveids, fiziskās aktivitātes un to pieejamība, pedagogu resursi un potenciāls). Sanāksmes laikā tika aktualizēta nepieciešamība projekta ietvaros radīt zinātniski pamatotus sociālo zinātņu produktus – starptautiskas akadēmiskās un zinātniskās publikācijas, metodiskos materiālus iekļaujošās izglītības kvalitātes sekmēšanai. Tika pārrunāti potenciālie tehnoloģisko atbalsta pakalpojuma sniedzēji un to izmaksas Latvijā un Norvēģijā. Sanāksmes rezultātā tika parakstīta vienošanās par akadēmisko un zinātnisko sadarbību starp LSPA un Norvēģijas sporta zinātnes augstskolu.

Aija Kļaviņa
Asoc.prof. LSPA

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv