12.MAIJĀ NOTIKS IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES DARBINIEKU PROTESTA AKCIJA RĪGĀ Drukāt
Ceturtdiena, 03 aprīlis 2014 13:38

PiketsLai atkārtoti pievērstu politiķu uzmanību izglītības un zinātnes darbinieku prasībām par cienīgu darba samaksu  un iestātos par papildus valsts finansējumu efektīvām pārmaiņām izglītībā un zinātnē, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) padome nolēmusi rīkot izglītības un zinātnes darbinieku protesta akciju, kas notiks 12.maijā, Rīgā. LIZDA pieprasa valsts augstākajām amatpersonām, lai visi pedagogu, akadēmiskā un zinātniskā personāla darba pienākumi būtu apmaksāti.

Šobrīd valsts pedagogiem neapmaksā vidēji 18 h nedēļā, ko pierāda LIZDA reprezentatīvs pētījums „Pedagogu darba samaksu ietekmējošie faktori vispārējās izglītības iestādēs Latvijā” (http://ej.uz/SamaksasFaktori). Valsts paliek parādā pedagogam vidēji 341,28 eiro mēnesī (ja pedagogs strādā ar zemāko mēneša darba algas likmi (398,40 eiro) un darba stāžs ir lielāks par 10 gadiem – vienas stundas izmaksa ir 4,74 eiro/h).

Lai pārrunātu apņemšanās nozares problēmu risināšanā vairāk nekā 124 pedagogi 19.martā tikās ar izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti. LIZDA uzklausīja informāciju par IZM uzsākto darbu pie jauna pedagogu darba samaksas modeļa un darba samaksas paaugstināšanas grafika izveides. Pat ja tik īsā termiņā tiks izstrādāts jauns modelis un grafiks, diemžēl LIZDA padome nav guvusi pārliecību, ka tiks rasts nozarei nepieciešamais papildu finansējums, jo 2015. – 2017.gada valsts budžetā papildu finansējums jauna finansēšanas modeļa aprobācijai, ieviešanai un pedagogu darba samaksas paaugstināšanai nav paredzēts.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības valde

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv