SEPTIŅAS REIZES PIEAUGS PROJEKTĀ «SPORTO VISA KLASE» IESAISTĪTO SKOLĒNU SKAITS Drukāt
Ceturtdiena, 30 aprīlis 2015 14:51

svk-logo-2014 small 300300141205590772930Nākamajā mācību gadā projektā “Sporto visa klase” piedalīsies un piecas reizes nedēļā sportos 48 klases no 32 pašvaldībām, kas ir 7 reizes vairāk nekā pašlaik pilotprojektā. Projektā būs iesaistīti 1167 skolēni, kas mācīsies 3. un 4.klasē.

LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers ir gandarīts, ka projekts raisījis ievērojamas sabiedrības daļas diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi bērnu veselības un stājas nostiprināšanā. Viņš arī pateicās pašvaldībām par atsaucību, iesaistoties projektā.

"Nozīmīgais iesniegto pieteikumu skaits pierāda to, ka bērnu vecāki, pedagogi, pašvaldību vadītāji izprot, cik nozīmīgas un nepieciešamas mūsu bērniem ir fiziskās aktivitātes katru dienu," sacīja Tikmers.

Šajā mācību gadā LOK sadarbībā ar partneriem un atbalstītājiem īsteno pilotprojektu "Sporto visa klase”, kurā piedalās 162 skolēni no Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils izglītības iestādēm. Ņemot vērā projektā iesaistīto bērnu, viņu vecāku un pedagogu lielo atsaucību, LOK nolēma projektu turpināt. Dalību projektā arī nākamajā mācību gadā turpinās jau esošās sešas klases.

Projekta mērķis ir pakāpeniski palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, pilnveidot projekta metodisko programmu, kā arī uzlabot iesaistīto skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, vienlaikus dodot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekts paredz iesaistīto skolu 3. un 4.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu papildus divām sporta stundām, kas paredzētas obligātajā izglītības programmā. Nodarbības projektā notiek un notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. “Sporto visa klase” paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā papildus dienām, kad notiek obligātās sporta stundas. Viena papildus nodarbība būs peldēšanā, otra - sporta spēļu nodarbība vai nodarbība svaigā gaisā, savukārt trešā būs stājas korekcijas un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība.

Projekta “Sporto visa klase” finansēšanā netiek izmantoti valsts sporta budžeta līdzekļi. Projektu finansē LOK un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) programma “Olimpiskā solidaritāte”, iesaistītās pašvaldības un reģionālie olimpiskie centri, Latvijas Futbola federācija, kā arī piesaistītie partneri un atbalstītāji.

Autors: Gundars Galkins, www.lsm.lv  sporta redaktors

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv