NEKLĀTIENES 4.KURSA STUDENTI MĀCĪBU EKSKURSIJĀ APMEKLĒ PIEJŪRAS CIEMUS Drukāt
Trešdiena, 20 maijs 2015 11:56

Kolka 201517. maijā LSPA neklātienes 4.kursa rekreācijas specializācijas studenti, studiju kursa „Ekskursiju vadība un gida darbība” ietvaros, organizēja mācību ekskursiju pa Kurzemes jūras piekrasti, kurā piedalījās 11 dalībnieki, tai skaitā. Ekskursijas mērķis bija apmeklēt un izzināt piejūras ciemus no Jūrmalas līdz Kolkai.

Neraugoties uz drēgno laiku dienas pirmajā pusē, lietus ekskursantus netraucēja izbaudīt piekrastes ciemu zvejniecības romantiku. Sākumā tika apmeklēts Ragaciema zivju tirgus. Nākamais ekskursijas pieturas punkts bija Mērsraga muzejs „Saieta nams” , kur mājas saimnieks stāstīja par sadzīvi, kāda tā bijusi Mērsragā un tā apkārtnē XXIX gs. beigās – XX gs. sākumā. Ceļā uz Roju pie Mērsraga bākas notika pastaiga akmeņainajā pludmalē.

Rojā ekskursantu grupa paviesojās Jūras Zvejniecības muzejā, kur iekārtotās ekspozīcijas vēsta par Rojas novada vēsturi, burinieku laikmeta burvību, padomju okupācijas laika slavenā zvejnieku kolhoza “Banga” uzvaras gājienu u.c.. Pēc muzeja apmeklēšanas gide pievienojās LSPA ekskursantiem nelielā auto ekskursijā pa Rojas ievērojamākajām vietām.

Pēc pusdienām grupa devās uz pēdējo ekskursijas punktu – Slīteres bāku. Slīteres bāka atrodas dabīga augstienē un bākas uguns tiek uzskatīts par visaugstāko Latvijā. Uzkāpjot bākā vārēja aplūkot saskatīt jūru, kura atrodas 6 km attālumā no bākas un ieraudzīt Irbes bāku.

Ekskursijas nobeigumā atbildīgā ekskursijas organizatore Inga Priede pārsteidza visus, izdalot bukletus piemiņai par ekskursiju ar īsu informāciju par apmeklētajām vietām un bildēm no ekskursijas.

Paldies par atbalstu ekskursijas tapšanā studiju kursa vadītājai, LSPA docentei Ingrīdai Smukai.

Informāciju sagatavoja:
LSPA neklātienes 4.kursa studente
Jūlija Meļuha
Foto: Ingrīda Smukā

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv