LSPA STUDENTI PIEDALĀS PIEMIŅAS PELDĒJUMĀ, GODINOT BRĪVĪBAS CĪŅĀS KRITUŠO KADETU PIEMIŅU Drukāt
Ceturtdiena, 24 novembris 2016 09:59

Kadetu peldejums23. novembrī no plkst. 8.00 līdz 22.00 Nacionālo bruņoto spēku peldbaseinā notika 14 stundu piemiņas peldējums, kas veltīts Brīvības cīņās kritušajiem 14 kadetiem. Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kadetus (NAA) peldējumā atbalstīja arī LSPA 1.kursa studenti: Toms Ozols, Aleksandrs Samoilovs, Emīls Ločmelis, Kristians Vuļs, Roberts Millers un Rihards Rusanovs, katrs brīvajā stilā nopeldot 50 metrus un nododot stafeti nākamajam peldētājam.

Peldējums notika stafetes veidā, kurā peldēja Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) kadeti un arī akcijas patroni - Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Pasākuma laikā ikviens tika aicināts ar savu ziedojumu atbalstīt Brīvības cīņās kritušo karavīru kapu plāksnīšu nomaiņu Rīgas Brāļu kapos, pārskaitot naudu uz Rīgas pašvaldības aģentūras „Rīgas pieminekļu aģentūra” ziedojumu kontu.

Godinot Brīvības cīņās kritušo kadetu piemiņu tika nopeldēti 40 100 metri!

“Vēlējos kadetiem noorganizēt kādu izaicinājumu nevis tikai izturībai, kas demonstrētu viņu fiziskās spējas, bet arī lai godātu Brīvības cīņās kritušo kadetu piemiņu, vienlaikus pievēršot sabiedrības uzmanību nepieciešamībai nomainīt kritušo karavīru kapu plāksnītes,” stāsta ieceres autors kapteinis Ingus Siliņš, Nacionālās aizsardzības akadēmijas Gaisa spēku studiju kursu priekšnieks.

“Karavīru kapu plāksnīšu nomaiņa Rīgas Brāļu kapos notiek lielāka projekta ietvaros, ko īstenojam sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.

Brīvības cīņās 1919.gadā, atkāpjoties uz Daugavas labo krastu un pie Vareļu mājām, krita 14 kadeti. Ik stunda no peldējuma bija veltīta vienam no kritušajiem 14 kadetiem. Viens no kadetiem – Jānis Dēliņš – ir apbedīts Rīgas Brāļu kapos. 14 stundu nepārtraukts peldējums bija organizēts kā stafete, brīvajā stilā, nopeldot 50 metrus un nododot stafeti nākamajam peldētājam.

Afisa peldejumam

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar NAA Gaisa spēku studiju kursu priekšnieku
Ingusu Siliņu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv