PROJEKTA OTRAIS POSMS NOSLĒDZIES. IEVIESTS STARPDISCIPLINĀRAIS MODELIS BĒRNIEM AR INVALIDITĀTI VESELĪBAS UN SOCIĀLO INDIKATORU NOTEIKŠANAI DALĪBAI FIZISKĀS AKTIVITĀTĒS Drukāt
Otrdiena, 29 novembris 2016 02:00

Logo Norway grant

Projekta īstenošanas otrais posms noslēdzies ar praksē ieviestu starpdisciplināru modeli veselības un sociālo indikatoru noteikšanai bērnu ar invaliditāti dalībai fiziskās aktivitātēs. Izstrādātais modelis iekļauj 30 dažādus novērtēšanas instrumentus.

Projekta rezultāti, septiņās starpdisciplinārās novērtēšanas sadaļās, iekļauj 242 datu apkopojumus:
1) 105 lielo kustību spēju mērījumus
2) fizisko spēju mērījumus
3) 40 kognitīvo spēju mērījumus
4) 45 fizioloģiskos mērījumus
5) 45 posturālos mērījumus
6) 5 ikdienas fizisko aktivitāšu mērījumus
7) 9 kvalitatīvā pētījuma mērījumus

Projekta rezultāti prezentēti četrās starptautiskās konferencēs, starptautiskajiem žurnāliem sagatavoti un publicēšanai iesniegti divi zinātniskie raksti, trīs publikācijas ir sagatavošanas stadijā.

Projekta rezultāti vairākkārt ir prezentēti publiskos pasākumos, piemēram, 2016.gada Zinātnieku Nakts pasākumā.

Otrās versijas validācija inovatīvas tehnoloģijas prototipam bērnu ar invaliditāti fizisko aktivitāšu novērtēšanai ir veikta vairākos pilota pētījumos. Sadarbojoties Elektronikas un datorzinātņu institūta un LSPA pētniekiem un studentiem tiek gatavots jauns studiju kurss par inovatīvām tehnoloģijām fizisko aktivitāšu mērīšanai, ko īstenos LSPA veselības un sporta zinātnes studiju programmā.

 Projekta 2.posma īstenošana notika no 2016.gada 1.februāra līdz 30.septembrim.

Informāciju sagatavoja:
prof. Aija Kļaviņa,
projekta koordinātore

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv