15 LSPA STUDENTI SAŅEM LATVIJAS SPORTA FEDERĀCIJU PADOMES STIPENDIJU Drukāt
Trešdiena, 15 novembris 2017 17:23

lsfp-9889

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP)  Stipendiju komisija arī šogad, tāpat kā pērn, piešķīrusi 48 stipendijas Latvijas sportistiem, kuri studē Latvijas vai ārvalstu augstskolās, ar mērķi veicināt sportistu akadēmisko un sportisko izaugsmi. Starp stipendiātiem ir arī 15 LSPA studenti, tai skaitā pludmales volejbolisti – Mārtiņš Pļaviņš, brāļi Aleksandrs un Mihails Samoilovi, Alise Lece, kā arī kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks un daudzsološā šķēpmetēja Anete Kociņa

Tāpat kā pērn, arī šogad, stipendiju komisija saņēma 81 pieteikumu, no kuriem stipendija piešķirta 48 pretendentiem.  Pieteikumi LSFP Sporta stipendijām saņemti no LSPA – 25/akceptēti 15, Latvijas Universitātes - 14 , Rīgas Tehniskās universitātes - 12, Latvijas Lauksaimniecības universitātes - 6, Rīgas Stradiņa universitātes - 5, Daugavpils Universitātes - 3 un Biznesa augstskolas “Turība” - 2, kā arī – pa vienam studentam no Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA, Vidzemes Augstskolas, Rēzeknes Augstskolas un Banku Augstskolas. Kopumā pieteikumi saņemti no 20 sporta veidu pārstāvjiem, viņu vidū – 7 vieglatlēti, 6 orientieristi  un 5 pludmales volejbolisti. Aktīvi sevi pieteica arī basketbolisti, florbolisti un cīņu sporta veidu pārstāvji.

LSPA maģistrantūrā studējošais olimpietis Mārtiņš Pļaviņš aicina novērtēt apkārtējo atbalstu, sakot paldies par pretimnākšanu gan sievai un visai ģimenei, gan LSPA pasniedzējiem un kursabiedriem: “Ir jāsāk studēt! Brīžos kad būs grūti,  noteikti kāds palīdzēs, un tas dos spēku turpināt un pabeigt iesākto. Turklāt, sportistiem ir raksturīgi paveikt vairāk un būt starp tiem, kuri ir izturējuši!”

LSPA studenti - LSFP Sporta stipendijas ieguvēji, 2017./2018. akadēmiskajā gadā.

1200 eiro stipendija piešķirta LSPA studējošajiem pludmales volejbolistam Aleksandram Samoilovam un kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam.

1000 eiro stipendija piešķirta pludmales volejbolistiem Mihailam Samoilovam, Mārtiņam Pļaviņam un Kristapam Šmitam, smaiļotājam  Aldim Artūram Vildem un basketbolistei Ievai Krastiņai.

800 eiro stipendija piešķirta šāvējai Agatei Rašmanei un florbolistam Jānim Salcevičam.

700 eiro stipendija piešķirta vieglatlētei Anetei Kociņai.

600 eiro stipendija piešķirta handbolistam Igoram Ignatjevam, florbolistiem Ivo Popovam un basketbolistei Sindijai Kudulei.

500 eiro stipendija pludmales volejbolistei Alisei Lecei un florbolistam Tomam Bitmanim.

Lēmuma pieņemšanā LSFP valde pamatojas uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kura izstrādāta vērtējot sportistu sekmes un sportiskos sasniegumus pēdējā gada laikā. Sporta stipendiju komisijas sastāvā pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības sadarbojas, lai palīdzētu augsta līmeņa sportistiem, kuri mērķtiecīgi domā arī par karjeru pēc sporta gaitu beigšanas.

LSFP Sporta stipendijas, no valsts budžeta līdzekļiem, piešķir kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

Šogad pirmo reizi uz stipendiju varēja kandidēt tie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kas sekmīgi studē augstskolās Eiropas Savienības valstīs.

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē, un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko sporta federāciju ģenerālās asociācijas biedri, vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programmas, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Foto: LSFP

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv