Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA PROFESŪRA APMEKLĒ TARTU UNIVERSITĀTES JAUNUZCELTO SPORTA ZINĀTNES UN FIZIOTERAPIJAS INSTITŪTU
LSPA PROFESŪRA APMEKLĒ TARTU UNIVERSITĀTES JAUNUZCELTO SPORTA ZINĀTNES UN FIZIOTERAPIJAS INSTITŪTU Drukāt
Trešdiena, 17 jūlijs 2019 16:51

12155105t1h773f12.jūnijā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) profesūra apmeklēja Tartu Universitātes jaunuzcelto Sporta zinātnes un fizioterapijas institūtu, lai gūtu jaunu pieredzi un stiprināt sadarbību sporta pedagogu izglītošanas jomā.

LSPA profesori Ilze Avotiņa, Daina Krauksta, Laima Saiva, Inese Pontaga, Leonīds Čupriks un Andra Fernāte tikās ar Tartu Universitātes Sporta zinātnes un fizioterapijas institūta vadītāju profesoru Pritu Kasiku (Priit Kaasik), prof. Mati Pasuke (Mati Pääsuke) un pedagoģijas doktori Tatjanu Kums.

Tartu Universitātes kolēģi iepazīstināja LSPA profesūru ar 2019. gada janvārī atklāto institūta ēku un paplašināto sporta kompleksu, kas iepriekš atradās trīs dažādās Tartu pilsētas ēkās, bet šobrīd piedāvā “zem viena jumta” attīstīt gan pētniecisko darbu, gan jauno sporta speciālistu sagatavošanu.

Jaunā ēka nodrošina uzlabotus apstākļus sporta skolotāju, treneru un fizioterapeitu izglītošanā. Tajā ir izbūvētas jaunas studiju auditorijas, atklātā lasītava, semināru telpas, mācību laboratorijas, neliela sporta medicīnas un rehabilitācijas klīnika, kā arī vieglatlētikas manēža un sporta zāles.

Sporta zinātnes un fizioterapijas institūta eksperti dalījās ar jaunākajām pētnieciskajām iespējām sporta speciālistu, tai skaitā pedagogu, sagatavošanā, kā arī nodemonstrēja jaunākās paaudzes aparatūru – izokinētisko muskuļu testēšanas aparatūru, pārnēsājamo posturogrāfijas (līdzsvara novērtējums) sistēmu  un pasaulē plānāko līdzsvara noteikšanas platformu.

Īpašu interesi LSPA ekspertu vidū raisīja “Klimata laboratorija”, kurā, ar speciālu aparatūru, iespējams mērīt klimata ietekmi uz cilvēka organismu, fizisku aktivitāšu laikā. Kā pastāstīja prof. M.Pasuke, laboratorijā iespējams manipulēt ar gaisa temperatūru un mitrumu, radot cilvēkam tādus apstākļus, kas pielīdzināmi tuksnesim, kalnu, tropu vai arktiskai joslai.

LSPA pieredzes apmaiņas vizītes mērķis Tartu Universitātē bija apzināt un identificēt labāko pieredzi pētniecībā balstītas pieejas nodrošināšanā studiju procesā, sasaistot pētniecību un studijas jauno sporta pedagogu izglītošanā, kā arī  identificēt labāko pieredzi studiju rezultātu novērtēšanā un izvērtēt labāko praksi optimālas saiknes nodrošināšanā starp pētniecību un studijām jaunu studiju programmu izstrādē.

Pieredzes apmaiņas vizīte notika SAM 8.2.1  projekta 8.2.1.0/18/I/006 „Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pedagogu izglītības studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošana” 1.1. darbības ietvarā.

LSPA, īstenotā projekta ietvaros, izstrādās divas jaunas studiju programmas - pirmā līmeņa profesionālo augstākās izglītības studiju programmu “Sporta un izglītības darba speciālists”, kā arī profesionālā bakalaura studiju programmu “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”, kuras licencēs un akreditēs līdz 2022.gada 31.decembrim.

Projekta kopējās izmaksas ir 305561 euro, no kura 259726, 85 euro ir Eiropas Sociālā fonda finansējums, bet 45834,15 euro ir valsts līdzfinansējums.

Eiropas Socialais fonds

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar profesori Andru Fernāti

FOTO: Ilze Avotiņa, Andra Fernāte

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv