TURPINĀS VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRA BŪVNIECĪBA UN APRĪKOJUMA IEGĀDE Drukāt
Pirmdiena, 04 novembris 2019 11:59

STEM logo

Rudens Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) ir darbīgs laiks, jo pilnā sparā rit darbi pie Veselības aprūpes sportā izpētes centra izbūves, lai  īstenot Eiropas Savienības fondu finansēto projektu “Modernizētās LSPA STEM studiju programmas veselības aprūpē”. Būvdarbi tiek veikti atbilstoši izstrādātajam būvprojektam un būvuzraudzībai. LSPA regulāri notiek būvsapulces, kurās piedalās pasūtītāja, būvnieka un būvuzrauga pārstāvji. Sanāksmju laikā tiek sniegts ieskats par paveikto, veicamajiem darbiem un risināti aktuāli būvniecības procesa jautājumi.

LSPA zinātnes un attīstības prorektors Jānis Žīdens norāda, ka šī projekta īstenošana tehnisku iemeslu dēļ nedaudz aizkavējusies, jo būvdarbu laikā atklājušies neparedzēti darbi, kas saistīti ar vēsturiskās ēkas būvniecību un atklājās tikai būvdarbu  norises laikā, kā arī aizkavē izpētes centra izbūves noteiktos termiņus.

Aprīkojums un iekārtas jau tiek piegādātas un uzstādītas.

Projekta plānots uzstādīt tādas modernas iekārtas, kā:

- Vispārējā ķermeņa krioterapijas kabīni

- Kardiopulmonālās diagnostikas iekārtu

- Isokinētisko dinamometru, kas pielietojams kājām un rokām

- Laktāta un glikozes analizatoru

- Funkcionālās novērtēšanas sistēmu, fizioloģisko parametru  un biomehāniskā snieguma sportā novērtēšanai

- Slodzes stresa testa roku ergometru

- Rehabilitācijas veloergometru

-  Individuālā sportista darba/slodzes datu apkopošanas mērīšānas iekāras

Patlaban daļa iekārtu jau piegādātas un gaida brīdi, kad tiks pabeigti būvdarbi.

Jau vēstīts, ka LSPA, STEM projekta ietvaros - zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātikas, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas studiju programmu vajadzībām, var attīstīt infrastruktūru, uzlabot Akadēmijas centrālās ēkas telpas, iegādāties iekārtas, aparatūru, datortehniku, inventāru un attīstīt modernu studiju un zinātniskās izpētes darba vidi.

LSPA projekta īstenošanai pieejamo finansējumu ir noteicis Ministru kabinets. Projekta kopējās izmaksas ir 834 831 EUR, kur 125 224,65 EUR ir valsts budžeta finansējums un 709 606,35 EUR ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

ERAF atbalsts pētniecības iestādēm un augstskolām paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu" ietvaros.

Projekta “Modernizētas LSPA STEM studiju programmas veselības aprūpē” Nr. 8.1.1.0/17/I/013.

LSPA līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (CFLA) parakstīja 2017.gada 10.novembrī.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv