Uz sākumu Jaunumi Studentiem LSPA STUDĒJOŠIE: VISLIELĀKĀS NESKAIDRĪBAS PAR STUDIJU GADA NOSLĒGUMU
LSPA STUDĒJOŠIE: VISLIELĀKĀS NESKAIDRĪBAS PAR STUDIJU GADA NOSLĒGUMU Drukāt
Otrdiena, 07 aprīlis 2020 19:31

Studejoso pasparvalde 2

2. aprīlī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Studējošo pašpārvaldes (LSPA SP) priekšsēdētāja Rolanda Ķīkule LSPA Senāta dalībniekiem prezentēja studējošo aptaujas rezultātus par pirmajām attālinātā studiju procesa nedēļām kopš rīkojuma par ārkārtējās situācijas pasludināšanu. Aptaujā piedalījās 307 LSPA studenti, kuri patlaban apgūst Sporta zinātnes un Veselības aprūpes studiju virzienus.

Studējošo aptaujas dati liecina par pretējiem viedokļiem respondentu vidū, daļai no studentiem attālinātais mācību process problēmas nesagādā un norit veiksmīgi, kā arī ir pietiekama informācija par programmas un studiju kursu apguves kārtību. Tomēr ir arī daļa studentu, kurus māc raizes par spējām apgūt studiju programmu attālinātā veidā.

78,5 % respondentu pauž neapmierinātību ar neziņu par ārkārtējās situācijas ilgumu un to, cik garš būs studiju gads. 58% no studējošajiem norāda uz praktisko nodarbību trūkumu klātienē, kas traucē programmas apguvi, jo īpaši dažādos sporta veidos. Savukārt vairāk nekā 30% aptaujāto grūtības rada informācijas un pētnieciskās literatūras pieejamības trūkums sakarā ar noteiktajiem ierobežojumiem bibliotēku apmeklēšanā. Tas raisa problēmas mājas darbu izpildē un pētniecisko darbu izstrādē, lai arī ir pieejamas on-lain zinātniskās datu bāzes.

Aptaujā, līdzīgi kā citās izglītības iestādēs, studenti norāda uz pārāk lielu mājasdarbu apjomu un pārāk ilgām darba stundām pie datora. Tāpat neskaidrības turpinās par prakses, studiju programmu noslēguma darbu un valsts kvalifikācijas eksāmenu plānoto norisi. Arī praktisko nodarbību sporta inventāra un piemērota aprīkojuma trūkums studentiem rada sarežģījumus.

Studenti LSPA attālināto studiju procesa nodrošināšanu LSPA kursu vadības sistēmā (kvs.lspa.lv), SkypeWhatsAppZoomYoutubeVimeoWebex un Discord, pārsvarā, vērtē kā atbilstošu, taču uzsver, ka vēl nepieciešami tehniski un savstarpējās komunikācijas uzlabojumi.

Prezentējot aptauju, R.Ķīkule arī uzsvēra, ka pagaidām studentu attieksme, vairumā gadījumu, ir labvēlīga un situāciju izprotoša, kā arī norādīja uz LSPA vadības atbalstu studējošo problēmu risināšanā un apzināšanā.

Vai studējošajiem ir saprotams attālinātais studiju process 
image


Vai attālinātā studiju procesā ir iespējams pilnvērtīgi apgūt priekšmetus?
image 2


Vai studējošie zina, kur neskaidrību gadījumā meklēt informāciju?
image 1


Respondentu % sadalījums pa studiju programmām

1 a

LSPA studējošo aptauja veikta laika no 29. marta līdz 1. aprīlim.

Jau ziņots, ka saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ, ir pārtrauktas klātienes studijas visās Latvijas izglītības iestādēs līdz 12. maijam.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabidrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  
sadarbībā ar LSPA SP Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv