PIEŠĶIRTS PAPILDU FINANSĒJUMS JAUNĀ LSPA IZPĒTES CENTRA APRĪKOJUMA IEGĀDEI Drukāt
Otrdiena, 04 februāris 2020 15:53

STEM logo 2

2019. gada decembrī Eiropas komisijas piešķīrusi papildu finansējumu (projekta snieguma rezervi) Latvijā īstenotajiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" (Nr. 8.1.1.) projektiem, tai skaitā arī 44 816,53 Euro Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) projektam Nr. 8.1.1.0/17/I/013 “Modernizētas LSPA STEM studiju programmas veselības aprūpē”. Piešķirtā papildu finansējuma mērķis ir paplašināt topošā LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra  pētnieciskās iespējas ar daudzveidīgāku pētniecisko aprīkojumu un programmatūru.

Patlaban, paralēli centra izbūves noslēguma posmam, piegādātās aparatūras uzstādīšanai un topošā centra darbinieku apmācībām darbam ar jaunajām tehnoloģijām, notiek sarunas par papildu aparatūras iegādi.

Kā pastāstīja LSPA attīstības un zinātnes prorektors, profesors Jānis Žīdens: “Pateicoties piešķirtajam papildu finansējumam, esam sākuši sarunas arī par tāda aprīkojuma, kā neinvazīvas un precīzas cilvēka asinsrites sistēmas novērtēšanas ierīces; ikdienas fizisko aktivitāšu vērtēšanas - akselometru; mūsdienīgas psihofizioloģiskās pārbaudes - Vīnes testu, aparatūras (VTS), kā arī cilvēka uzvedības datu un fizioloģisko mērījumu sinhronizācijas un analīzes kvalitatīvu un kvantitatīvu datu apstrādes programatūras, iegādi.”

Jau vēstīts, ka LSPA, STEM projekta ietvaros - zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātikas, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas studiju programmu vajadzībām, var attīstīt infrastruktūru, uzlabot Akadēmijas centrālās ēkas telpas, iegādāties iekārtas, aparatūru, datortehniku, inventāru un attīstīt modernu studiju un zinātniskās izpētes darba vidi.

LSPA projekta īstenošanai pieejamo finansējumu ir noteicis Ministru kabinets. Projekta kopējās izmaksas ir 834 831 EUR, kur 125 224,65 EUR ir valsts budžeta finansējums un 709 606,35 EUR ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

ERAF atbalsts pētniecības iestādēm un augstskolām paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu" ietvaros.

LSPA līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (CFLA) parakstīja 2017.gada 10.novembrī.

IMG 8893

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv