Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA ZINĀTNES DAĻA SĀKUSI DARBU STARPTAUTISKĀ “ERASMUS+” PROJEKTĀ PAR PAREIZAS STĀJAS LOMU KUSTĪBAS IZPILDĒ (MOTION)
LSPA ZINĀTNES DAĻA SĀKUSI DARBU STARPTAUTISKĀ “ERASMUS+” PROJEKTĀ PAR PAREIZAS STĀJAS LOMU KUSTĪBAS IZPILDĒ (MOTION) Drukāt
Pirmdiena, 01 marts 2021 14:06

MOTION 2021 IGSporta izglītības pasākumu aģentūra “Baltijas futbola skola” sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), Lietuvas Šauļu futbola federāciju, Igaunijas futbola klubu “Elva” un Ukrainas futbola klubu “Kijevas Dynamo” sākusi darbu Eiropas Savienības finansētā “Erasmus+” programmas projektā “Somatoskopisko un antropometrisko indikatoru ietekme uz sniegumu” (MOTION).

Projekta galvenais mērķis ir aizsargāt sportistus, īpaši jaunākos, no veselības un drošības apdraudējumiem, uzlabojot treniņu un sacensību apstākļus. Iesaistītās puses iecerējušas aktualizēt tēmu par sportā iesaistītu personu pareizas stājas lomu kustības izpildē, vērtējot atlētu fizisko stāvokli partneru sporta klubos.

Iecerēts izpētīt sportistus ierobežojošos faktorus, kas neļauj galvenajām ķermeņa daļām optimāli strādāt. Projektā plānots arī izstrādāt vingrinājumu kopumu un zinātniski pamatotu metodiku, kas veicinās muskuļu nelīdzsvarotības novēršanu noteiktās ķermeņa daļās un stājā.

No LSPA projektam piesaistīta Zinātnes daļa: profesors Jānis Žīdens, vadošā pētniece Anna Zuša un  Zinātnes daļas vadītāja Una Gūtmane, kuru uzdevums ir koordinēt pētniecisko procesu, lai projektu izstrādātu pamatojoties uz zinātniski pierādāmiem fakiem. 

Lai gan sākotnēji projektu bija paredzēts sākt 2021.gada janvārī, COVID-19 pandēmijas iespaidā, projekta uzsākšana aizkavējās. Pirmā projektu koordinatoru tikšanās norisinājās 19. februārī, izmantojot Zoom platformu, nevis tiekoties klātienē, kā projektā bija iecerēts.

Projektu plānots īstenos no 2021. gada 1. janvāra  līdz 2022. gada 1. jūlijam. Tā maksimālais finansējuma apjoms ir 59 980 Euro - atkarībā no definēto mērķu sasniegšanas atbilstošā kvalitātē, kuru izvērtē Eiropas Savienība.

Projekta nosaukums angļu valodā “Somatoscopic and anthropometric indicator impact on performance - MOTION".

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar Baltijas Futbola Skolas
menedžeri Kristapu Kazaku,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv