PROJEKTA ĪSTENOŠANĀ LIELĀKS AKCENTS VĒRSTS UZ CILVĒKRESURSU ATTĪSTĪBAS VEICINĀŠANU Drukāt
Otrdiena, 20 aprīlis 2021 16:37

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logo

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija projekta Nr. 8.2.2.0/18/A/023 “Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana “Veselības aprūpes” jomā” ietvaros atskaites periodā aktīvāk plānoja šajā gadā veicamos darbus, lai sasniegtu projektā izvirzītos mērķus.

Augstskola turpina nodrošināt svešvalodas apmācību studiju virziena “Veselības aprūpe” docētājiem.  Šis kompetences pilnveides pasākums augstskolas mācībspēkam tiek īstenots jau 5 semestri pēc kārtas.  Projekta vadības personāls sazinājās arī ar komersantu, kas nodrošina līderības mācības, plānojot šogad paredzētās mācības 16 akadēmisko stundu apjomā.  LSPA organizē tikšanos ar pakalpojuma sniedzēju, lai lemtu par mācībām piemēroto laiku, formu un satura jautājumiem.

Augstskola lemj par iepirkuma izsludināšanu vēl viena docētāja stažēšanās pakalpojuma saņemšanai. Minētā iepirkuma organizēšanu aizkavējusi neskaidrība ar epidemioloģisko situāciju valstī. Tā kā projektā paredzēto atbalsta pasākumu plānots īstenot saistībā ar veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu (fizioterapija), svarīgi ir nodrošināt, lai stažēšanos varētu īstenot klātienē un iesaistītajām pusēm visdrošākajā veidā.  

Augstskola veica grozījumus vieslektores Alīnas Kurmeļevas darba līgumā, lai nodrošinātu projekta mērķu izpildi. Pagaidām viesdocētājas līgums pagarināts līdz augusta beigām un papildu vienošanās laikā Alīnai Kurmeļevai jāpabeidz promocijas darba izstrāde, diplomdarba aizstāvēšana un jāiegūst doktora zinātniskais grāds.

Arī otra projektā piesaistītā viesdocētāja Karīna Ostrovska turpina strādāt pie promocijas darba izstrādes. Projekta atskaites periodā jaunā speciāliste piedalījās vairākās zinātniskajās konferencēs. Šī gada 1. februārī norisinājās LASE International Scientific conference “Sports Science and Health in sport in 2021” Workshop “Medical, biological and biomechanical aspects of sport in 2021”, kurā Karīna Ostrovska uzstājās ar prezentāciju “Dzīves kvalitātes pašvērtējuma parametru izmaiņas pielietojot individuāli pielāgotas pagarināta intervāla soļošanas treniņus cilvēkiem ar 2.tipa cukura diabētu”

Karīna Ostrovska 15. martā piedalījās Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas doktorantu un maģistrantu 13.zinātniskajā konferencē sporta zinātnē “Sportam Būt!” Sekcijā: “Sporta medicīna, fizioterapija, fizioloģija un biomehānika”,  ar prezentāciju “Dzīves kvalitātes pašvērtējuma parametru izmaiņas atkarība no līdzdalības pielietojot individuāli pielāgotas pagarināta intervāla soļošanas treniņus cilvēkiem ar 2.tipa cukura diabētu”. Sekcijas komisija šo prezentāciju novērtēja kā labāko darbu sekcijā.

Vieslektore arī piedalījās Rīga Stradiņš University international Research conference on medical and care sciences “Knowledge for use in practice”. RSU research week 24.-26.03.2021, ar posteri “Association between physical fitness, cardiovascular health risk factors and glycemic control in people with type 2 diabetes”. Dalība konferencēs ir viesdocētāju neatņemama darba līguma sastāvdaļa - pienākums, kas nodrošina jauno speciālistu attīstību ceļā uz izcilību un konkurētspēju.

Jau ziņojām, ka augstskola projektu Nr. 8.2.2.0/18/A/023 “Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas akadēmiskā personāla specializācijas “Veselības aprūpes” jomā”  īstenos līdz 2022.gada oktobra beigām un šim mērķim paredzēts izlietot 199 023, 60 euro, t.sk. Eiropas Sociālā fonda atbalsts ir 169 170, 06 euro, bet valsts atbalsts – 29 853, 54 euro.

Informāciju sagatavoja:
projekta koordinatore, docente Zinta Galeja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar LSPA ES projektu koordinatori
Ivetu Birziņu,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv