Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes ALĪNA KURMEĻEVA IEGUVUSI ZINĀTNISKĀ DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARES SPORTA PEDAGOĢIJAS APAKŠNOZARĒ
ALĪNA KURMEĻEVA IEGUVUSI ZINĀTNISKĀ DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARES SPORTA PEDAGOĢIJAS APAKŠNOZARĒ Drukāt
Ceturtdiena, 22 jūlijs 2021 15:36

IMG 1887 222.jūlijā Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei Alīnai Kurmeļevai zinātniskā doktora grādu (Ph.D.) veselības un sporta zinātnes nozares sporta pedagoģijas apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu "Vecāku kompetences pilnveides modelis zīdaiņu peldināšanā".

Alīnas Kurmeļevas darba vadītāja ir LSPA studiju prorektore, Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedra profesore, Dr.paed. Andra Fernāte.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: Aušra LISINSKIENE, Ph.D., asoc. profesore no Lietuvas Vitautas Magnusa universitātes; Anita VILLERUŠA, Dr.med., profesore  no Rīgas Stradiņa universitātes; Anda ĶĪVĪTE-URTĀNE, Dr.med., asoc. profesore no Rīgas Stradiņa universitātes.

Ar promocijas darbu var iepazīties LSPA bibliotēkā:

Promocijas darbs (pdf)

Kopsavilkums (pdf)

Kopsavilkums angļu val. (pdf)

Ph.D. Alīnas Kurmeļevas darbā izstrādāts zinātniski pamatots vecāku kompetences pilnveides modelis zīdaiņu peldināšanā, balstoties uz speciālās literatūras atziņām un praktisko pētījumu rezultātiem.

Kā norāda A.Kurmeļeva: “Latvijā nav vienota modeļa pēc kura varētu strādāt peldēšanas speciālisti un vecāki, peldinot zīdaini. Tāpēc promocijas darbā esmu izstrādājusi vienotu vecāku kompetences struktūru un metodiku zīdaiņu peldināšanā, jo statistikas dati liecina, ka daudzi vecāki labprāt vēlas peldināt savus zīdaiņus, bet bieži neprot to īstenot.”

Promocijas darba vecāku kompetences struktūra zīdaiņu peldināšanā ietver septiņas zināšanu, prasmju un attieksmes struktūras komponentes:

1. zināšanas par zīdaiņu peldināšanu;
2. zināšanas par peldināšanas ietekmi uz zīdaiņa organismu;
3. zināšanas par kontrindikācijām peldināšanas laikā;
4. zināšanas par drošību un drošināšanu uz ūdens;
5. drošas vides praktiska nodrošināšana;
6. atbildīga zīdaiņu peldināšanas prasmju lietošana atbilstoši apstākļiem;
7. līdzekļu izmantošana un inventāra lietošana atbilstoši apstākļiem.

Savukārt izstrādātais vecāku kompetences pilnveides modelis zīdaiņu peldināšanā sastāv no četriem savstarpēji saistītiem un atkarīgiem komponentiem:

1.vecāku zīdaiņu peldināšanas kompetences attīstības vajadzību novērtējums;
2. zināšanu pilnveidošana par zīdaiņu peldināšanu speciālistu vadībā;
3. zināšanu integrēšana par zīdaiņu peldināšanu, atbildīgi veicot vingrinājumus zīdaiņu peldināšanā, nodrošinot drošu vidi ūdenī speciālistu vadībā;
4. peldināšanas vingrinājumu un inventāra patstāvīga izmantošana, ievērojot kontrindikācijas peldināšanas laikā un nodrošinot drošu vidi ūdenī.

Alīna Kurmeļeva ir Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana “Veselības aprūpes” jomā” (Nr. 8.2.2.0/18/A/023) dalībniece, Akadēmijas vieslektore, Rīgas veselības centra filiāles „Ķengargs” fizioterapeite un prakšu vadītāja Rīgas Stradiņa universitātē.

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logo

 

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv