Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKĀ KONFERENCĒ PREZENTĒTI 33 PĒTĪJUMI
LSPA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKĀ KONFERENCĒ PREZENTĒTI 33 PĒTĪJUMI Drukāt
Otrdiena, 22 marts 2022 17:32

Konferences uzvaretaji 21032022Šogad Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) tiešsaistes platformā ZOOM notikušajā doktorantu un maģistrantu 14. sporta zinātnes konferencē „VIENOTI NĀKOTNES SPORTAM” prezentēti 33 pētījumi 3 pētnieciskajos virzienos sporta zinātnē un veselības aprūpē, kuru autori studē Akadēmijas maģistrantūras un doktorantūras studiju programmās, tai skaitā ārvalstu studenti.

Ar 2022.gada 21.martā prezentētajām pētījumu tēmām vienkopus iespējams iepazīties ŠEIT.

Konferences atklāšanas plenārsēde tika veltīta tēmai „Ceļš uz Olimpisko zeltu”, kurā piedalījās leģendārās 3x3 basketbola izlases galvenais treneris un 2021. gada Latvijas labākais treneris Raimonds FELDMANIS, kā arī LSPA basketbola eksperts, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, docents Jānis RIMBENIEKS.

Kopā ar plenārsēdes dalībniekiem Feldmanis un Rimbenieks atskatījās uz neseno olimpisko triumfu un lūkojās ieskatīties jaunajos izaicinājumos pēc Olimpiskajām spēlēm. Tika pārrunātas 3x3 basketbola taktikas un psiholoģijas nianses; pieredzes un deisciplīnas nozīme; treniņu metodes; fizioterapeitu un atbalsta personāla ieguldījums olimpiskajā uzvarā, kā arī sieviešu 3x3 izlases perspektīvas un tālākās Latvijas izredzes Parīzes Olimpiskajās spēlēs 2024.gadā.

Konferences darbs risinājās 3 zinātniskajos virzienos:
  - Sporta izglītība: teorija, vēsture un vadība. PROGRAMMA (10 prezentācijas)
  - Sporta izglītība: pedagoģija un psiholoģija. PROGRAMMA (12 prezntācijas)
  - Sporta medicīna, fizioterapija, fizioloģija, biomehānika, rekreācija un fiziskās aktivitātes. PROGRAMMA (11 prezentācijas)

AR KONFERENCES SERTIFIKĀTU ATZĪMĒTIE 4 PĒTNIECISKIE DARBI:

Virziens Sporta izglītība: teorija, vēsture un vadība
   - Doktorantūras 1.kursa studente Baiba Veisa, “Fair Play principu iedzīvināšana Olimpisko sporta veidu pārvaldībā Latvijā”.
     Darba vadītājas – profesore Agita Ābele un asoc. profesore Antra Gulbe.

Virziens “Sporta izglītība: pedagoģija un psiholoģija”
   - Maģistrantūras 1.kursa students Atis Kovaļovs, “Iesaistes sportā un līdzdalības sportā būtība”.
     Darba vadītāja – profesore Andra Fernāte.

Virziens “Sporta medicīna, fizioterapija, fizioloģija, biomehānika, rekreācija un fiziskās aktivitātes”
   - Maģistrantūras 2.kursa students Raivis Vinogradovs, “Muskuļu aktivitāte dažādas intensitātes slodzēs kanoe airētājiem”.
     Darba vadītājas – asoc. profesore Antra Gulbe un vadošā pētniece Anna Zuša.

  - Doktorantūras 3.kursa students Mārtiņš Čampa, “High intensity interval training in patients with breast Cancer undergoing chemotherapy: protocol for a parallel group single-blinded randomised controlled trial” par Latvijā aktuālu veselības aprūpes tēmu - 4x4 intervāla treniņa pieeja neoadjuvantas terapijas laikā sievietēm ar krūts vēzi!
     Darba vadītāja – vadošā pētniece Aija Kļaviņa.

Konferenci organizēja LSPA doktoranti – Roberts RADIČUKS, Svens VILKS, Svetlana RUDMIEZE, Oskars BLAUS, Aleksandrs IĻJINS, Mārcis JAKOVIČS, Rihards LEJA, Jekaterina NETEČA, Artūrs PIĻKEVIČS sadarbībā ar LSPA rektoru, profesoru Juri GRANTU.

IMG 2349 2

IMG 2354

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv