Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA VADOŠĀS PĒTNIECES APMEKLĒ VINGEITAS SPORTA ZINĀTNES INSTITŪTU IZRAĒLĀ
LSPA VADOŠĀS PĒTNIECES APMEKLĒ VINGEITAS SPORTA ZINĀTNES INSTITŪTU IZRAĒLĀ Drukāt
Pirmdiena, 25 aprīlis 2022 16:41

PXL 20220419 070639443 1LSPA vadošās pētnieces Aija KĻAVIŅA un Anna ZUŠA no 16. līdz 22. aprīlim darba vizītē apmeklēja Vingeitas sporta zinātnes institūtu Izraēlā, lai tiktos ar kolēģiem un pārrunātu tālākās akadēmiskās un zinātnes sadarbības iespējas Eiropas pētniecības un izglītības projektu programmās. Sadarbība tika sākta 2015.gadā „Erasmus+” starptautiskās mācībspēku, personāla un studentu apmaiņas programmas ietvaros un noslēgsies šā gada jūnijā.

Projekta ietvaros no LSPA puses notikušas četras mācībspēku vizītes un īstenotas divas veselības aprūpes maģistrantūras studējošo profesionālās prakses. Savukārt no Izraēlas  īstenotas trīs akadēmiskā un zinātniskā personāla vizītes LSPA. Tuvojoties projekta noslēgumam LSPA un Vingeitas sporta zinātnes institūta pārstāvji plāno sadarbības turpināšanas iespējas.

LSPA pētnieces tiktās ar institūta pielāgoto fizisko aktivitāšu profesoru Ješahaju HUTZLERU (Yeshayahu (Shayke) Hutzler).

Nedēļas vizītes laikā tika apmeklēts arī Silvana Adam Sporta institūts. Profesors Mikijs ŠEINOVITCS (Mickey Scheinowitz) vieses iepazīstināja ar funkcionālo laboratoriju, kura specializējas skriešanas, peldēšanas un riteņbraukšanas sportistu testēšanā ar mērķi uzlabot sportisku sniegumu attiecīgajā sporta veidā.

Skriešanas tehnikas novērtēšanai laboratorijā izmanto video kameras, slīdceliņu ar iebūvēto tenzodinamometrisko platformu un bezvadu elektomiogrāfiju. Peldētāju novērtēšana notiek hidrokanālā, kurā iespējama ūdens plūsmas regulācija un zemūdens tehnikas video analīze, arī muskuļu darbības analīze ar zemūdens elektromiogrāfiju, kā arī gāzu un asins paraugu analīze slodzes stresa testa laikā.

LSPA pārstāves kopā ar prof. Hutzleru apmeklēja inovatīvu sporta organizācijas projektu Arābu sektora Tamras pilsētā Izraēlā, kas nesen aizsākusi pielāgoto fizisko aktivitāšu programmu bērniem un jauniešiem ar invaliditāti. Tamras pašvaldības pārstāvji iepazīstināja ar jauno projektu un dalībniekiem. Musulmaņu kultūrvidē dominē cilvēku ar invaliditāti norobežošana no sabiedriskām aktivitātēm. Tāpēc šādas iniciatīvas no pilsētas vadības ir unikāls piemērs.

Nākamā tikšanās ar Izraēlas kolēģiem plānota Rīgā šā gada jūnijā.
PXL 20220419 063051070 1 1

PXL 20220419 063147077 1

Informāciju sagatavoja:
prof. Aija Kļaviņa, LSPA vadošā pētniece, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Anna Zuša, LSPA vadošā pētniece, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv