Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA TURPINA STIPRINĀT SADARBĪBU AR ZIEMAS SPORTA VEIDU FEDERĀCIJĀM. BIATLONA UN SLĒPOŠANAS FEDERĀCIJU VADĪTĀJI APMEKLĒ VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRU
LSPA TURPINA STIPRINĀT SADARBĪBU AR ZIEMAS SPORTA VEIDU FEDERĀCIJĀM. BIATLONA UN SLĒPOŠANAS FEDERĀCIJU VADĪTĀJI APMEKLĒ VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRU Drukāt
Otrdiena, 16 augusts 2022 14:59

IMG 3006 215.jūnijā Latvijas Biatlona un arī Slēpošanas federāciju vadītāji apmeklēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Veselības aprūpes sportā izpētes centru. LSPA vadība un izpētes centrā strādājošie pētnieki federāciju vadītājus iepazīstināja ar pieejamo aparatūru, kā arī pārrunāja sadarbības iespējas kopīgu pētījumu veikšanā, lai sekmētu biatlonistu un slēpotāju sagatavošanu startiem sacensībās.

LSPA rektors Juris Grants, attīstības un zinātnes prorektors Jānis Žīdens, Veselības aprūpes sportā izpētes centra vadītāja Anna Zuša un pētnieks Edgars Bernāns tikās ar Latvijas Biatlona federācijas prezidentu Kasparu Sakniņu un ģenerālsekretāru Juri Pīpkalēju, kā arī Latvijas Slēpošanas federācijas prezidentu Dināru Doršu un ģenerālsekretāru Agri Rauguli.

Izpētes centra pētnieki federāciju pārstāvjiem pastāstīja, ka veikuši atsevišķu biatlonistu un slēpotāju testēšanu, galvenokārt, veicot viņu biomehānisko kustību un darbspēju novērtēšanu.

Savukārt federāciju vadītāji LSPA pētniekus rosināja uz vēl plašākām sadarbības iespējām, testējot pēc iespējas lielāku skaitu augstas klases sportistu noteiktos sporta veidos, kā arī piedāvāja pētīt viņu fizisko sagatavotību, tehniku, ķermeņa uzbūves rādītājus, kustību mehāniskās īpašības un citus parametrus, kas īpaši nepieciešami augstu sasniegumu sportā.

“Akadēmijā veidotos sportistu vidējo rādītāju datu bāze, kas nākotnē palīdzētu kvalitatīvāk novērtēt sportistu piemērotību un potenciālās iespējas sportā un dažādos sporta veidos, tai skaitā slēpošanas disciplīnās un biatlonā,” uzsvēra Latvijas Slēpošanas federācijas prezidents Dinārs Doršs.

LSPA vadība un Zinātnes daļa turpinās attīstīt jaunas sadarbības formas ar sporta federācijām veselības un sporta zinātnes jomā.

ZINĀŠANAI

LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centrs atklāts 2020.gada 6.septembrī. Tā izveidē ieguldīti 1,2 miljoni eiro, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), valsts budžeta un LSPA finansējumu.

LSPA speciālisti izpētes centrā, izmantojot mūsdienīgas testēšanas ierīces, trenažierus, rehabilitācijas un sporta medicīnas aparatūru, veic pētījumus, kas vērsti uz cilvēku, jo īpaši sportistu, fiziskās labsajūtas uzlabošanu un organisma spēju pilnveidi. Tāpat tiek pētīta dažādu slodžu ietekme uz cilvēka organismu, skābekļa daudzuma izmaiņu nozīme organisma darba spēju optimālai darbībai, kā arī veikti daudzi citi starpdisciplināri zinātnes pētījumi. 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv