Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes PELDĒŠANAS TRENERIS GERMANS JAKUBOVSKIS IEGUVIS DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARĒ
PELDĒŠANAS TRENERIS GERMANS JAKUBOVSKIS IEGUVIS DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARĒ Drukāt
Trešdiena, 14 jūnijs 2023 09:41

IMG 59469.maijā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Veselības un Sporta zinātnes promocijas padome vienbalsīgi lēmusi piešķirt LSPA  vieslektoram, peldēšanas trenerim un Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts doktorantu iesaistei zinātniski pētnieciskajā un studiju darbā” (projekta Nr. 8.2.2.0/20/I/004) dalībniekam Germanam JAKUBOVSKIM zinātniskā doktora grādu (Ph.D.) Veselības un sporta zinātnes nozares sporta pedagoģijas apakšnozarē par promocijas darbu “Peldētāju sacensību darbības un elpošanas sistēmas kvantitatīvo parametru pilnveide”.

Promocijas darbs (pdf)
Kopsavilkums (pdf)

Kā pastāstīja darba autors:
“Lai veicinātu Latvijas peldētāju sniegumu sacensībās, nepieciešams meklēt jaunas treniņu metodes un līdzekļus. Pētījuma ietvaros veikta padziļināta Latvijas izlases peldētāju sacensību darbības veidojošo parametru analīze. Iegūtie dati salīdzināti ar 2016. gada Eiropas čempionāta finālistu sacensību darbības parametriem un noteiktas savstarpējas atšķirības.

Latvijas izlases peldētajiem konstatētas rezerves zemūdens posmu veikšanā. Zemūdens posma veikšanas efektivitāte cieši saistīta ar peldētāju spējam ātri ieelpot 2 - 3 litrus gaisa un aizturēt elpu, lai viļņveidā kustināt kājas zem ūdens pēc starta lēciena un katra pagrieziena visas zemūdens distances garumā. Darbā veikta: peldētāju padziļināta elpošanas sistēmas pārbaude un kāju zemūdens viļņveida kustību tehnikas kinematogrāfija.

Balstoties uz zinātniski pamatotiem pētījumiem un personīgo pieredzi, modificēts un praktiski aprobēts elpošanas sistēmas parametru attīstošs vingrinājumu komplekss un izstrādātas rekomendācijas peldēšanas treneriem peldētāju kāju zemūdens viļņveida kustību tehnikas pilnveidošanai 100 metru distancē. Vingrinājumu pielietošana treniņu procesā sekmēs aukstākus sacensību rezultātus.”

Darba zinātniskā vadītāja ir Vieglatlētikas un peldēšanas katedras profesore Dr.paed. Jeļena SOLOVJOVA; darba zinātniskā konsultante - Veselības aprūpes sportā izpētes centra vadītāja, vadošā pētniece, Dr. paed. Anna ZUŠA.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: profesors, Dr.biol. Vahur ÖÖPIK  no Igaunijas Tartu Universitātes; profesore, Dr.psych. Kristīne MĀRTINSONE no Rīgas Stradiņa universitātes un LSPA profesors, Dr.paed. Žermēna VAZNE.

ESF LSPA 2021 8220201004 galva

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv