Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes ATKĀRTOTI IZSLUDINĀTAJAM LSPA REKTORA AMATA KONKURSAM PIETEIKUŠIES SEPTIŅI PRETENDENTI
ATKĀRTOTI IZSLUDINĀTAJAM LSPA REKTORA AMATA KONKURSAM PIETEIKUŠIES SEPTIŅI PRETENDENTI Drukāt
Otrdiena, 07 novembris 2023 17:18

118599361 3190749490993801 2601173222587165841 mLatvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektora amata konkursam pieteikušies septiņi pretendenti. Pieci no pretendentiem ir LSPA akadēmiskie mācībspēki, bet divi pretendenti pārstāv citas Latvijas Valsts dibinātās augstskolas.

Šobrīd ir uzsākts pretendentu izvērtēšanas process. Konkursa pirmajā kārtā LSPA padome izvērtēs amata kandidātu iesniegtos dokumentus. Savukārt konkursa otrajai kārtai izvirzītie pretendenti divu nedēļu laikā pēc LSPA Padomes pieprasījuma iesniegs izvērstu redzējumu par LSPA stratēģisko attīstību turpmākajos piecos gados, ņemot vērā plānoto Akadēmijas reorganizāciju. Pēc pretendentu izvērtēšanas otrajā kārtā LSPA Padome pieņems lēmumu virzīt vienu vai vairākus rektora amata kandidātus uz vēlēšanām LSPA Satversmes sapulcē. Rektors tiks ievēlēts, ja par kandidātu nobalsos vairāk nekā puse no visiem Satversmes sapulces locekļiem.

Rektora kandidātiem jābūt zinātnes doktora grādam, pieredzei un sasniegumi zinātnē, darba pieredzei vadošā amatā un starptautiskā vidē, nevainojamai reputācijai, angļu valodas zināšanām.

Jaunievēlētajam rektoram paredzēta 3600 EUR mēnešalga pirms nodokļu nomaksas.

Rektors ir LSPA augstākā amatpersona, kas īsteno tās vispārējo administratīvo vadību un bez īpaša pilnvarojuma pārstāv akadēmiju. Rektors atbild par LSPA attīstības stratēģijā noteikto mērķu sasniegšanu, kā arī finanšu resursu lietderīgu un likumīgu izlietojumu, un pilda citus pienākumus saskaņā ar Augstskolu likumu un citiem normatīvajiem aktiem.

Plānots, ka rektora vēlēšanas notiks LSPA Satversmes sapulcē 2023.gada nogalē.

Pašreizējais LSPA rektors ir profesors Juris Grants, kurš amatā stājās 2019.gada 22.janvārī un amata pienākumus pildīs līdz 2024.gada 21.janvārim.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektora vēlēšanu nolikums.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv