Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes RSU UN LSPA ZINĀTNIEKI SAŅEM FINANSĒJUMU MEDICĪNAS, SPORTA ZINĀTNES, DABAS ZINĀTŅU UN SOCIĀLO ZINĀTŅU PĒTĪJUMIEM
RSU UN LSPA ZINĀTNIEKI SAŅEM FINANSĒJUMU MEDICĪNAS, SPORTA ZINĀTNES, DABAS ZINĀTŅU UN SOCIĀLO ZINĀTŅU PĒTĪJUMIEM Drukāt
Ceturtdiena, 28 marts 2024 14:16

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieki abu augstskolu konsolidācijas plāna pētniecības un akadēmiskās karjeras grantu konkursā*, kurš noslēdzās šā gada 21. martā, ir saņēmuši finansējumu pētniecības projektu veikšanai. Kopumā iesniegti 49, bet atbalstu guva 32 projekti, tostarp vairāki RSU un LSPA pētnieku sadarbības projekti sporta zinātnes jomā.

Atbalstīti projekti RSU stratēģisko zinātnes virzienu – medicīnas un veselības zinātņu, dabas zinātņu un sociālo zinātņu ietvaros, tāpat arī īpaša uzmanība pievērsta pētījumiem veselības un sporta zinātnē. Projektu izvērtēšanu nodrošināja Latvijas Zinātnes padome, piesaistot neatkarīgus ārvalstu ekspertus. Galīgo lēmumu par grantu piešķiršanu pieņēma RSU Projektu padome, kuras sastāvā bija LSPA rektors asoc. prof. Kalvis Ciekurs, RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa un RSU administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis.Pētījumus paredzēts uzsākt īstenot no šā gada aprīļa.

RSU un LSPA zinātnieki saņēmuši atbalstu vairākās grantu kategorijās – akadēmiskās karjeras grantu konkursa ietvaros pēcdoktorantūras granti ir piešķirti jaunajiem pētniekiem, bet zinātnieka granti - vadošajiem pētniekiem. Pētniecības un attīstības grantu konkursā RSU pētnieki iesniedza pieteikumus RSU prioritārajās pētniecības tēmās, bet LSPA, kā arī abu augstskolu sadarbības projekti, aptvēra plašu klāstu veselības un sporta zinātņu aktualitāšu, piemēram, inovatīvu tehnoloģiju izmantošana bērnu – onkoloģijas pacientu – fizisko aktivitāšu paradumu, kā arī pusaudžu – sportistu stāvokļa novērtēšanā, pētījumi par Eiropas sporta tiesisko regulējumu, par noturīgu fizisko paradumu veidošanu mazkustīga darba veicējiem un citām tēmām. Abu augstskolu pētnieki ir gandarīti, ka eksperti ir augstāk vērtējuši starpdisciplinārus projektus, kurus veidojušas LSPA un RSU speciālistu komandas.

Atbalstītajos pētījumos tiek aptverts plašs tēmu loks -  onkoloģija, antibakteriālās rezistences ierobežošana, psiholoģiskā veselība, sporta psiholoģija, sportistu snieguma uzlabošana, sporta pedagoģija, inovatīvu zāļu formu radīšana, sabiedrības drošība, mediju izpēte un citi sabiedrībai nozīmīgi jautājumi.

Virzoties uz RSU un LSPA konsolidāciju, šis grantu projektu konkurss sniedz iespēju sadarboties abu augstskolu zinātniekiem un strādāt pie kopīgiem pētījumiem. LSPA rektors asoc. profesors Kalvis Ciekurs uzsver: “Ņemot vērā ilgstošo nepietiekamo finansējumu sporta zinātnei, esam gandarīti, ka ar šo grantu konkursu pētniekiem tiek dota iespēja sniegt praktisku ieguldījumu sporta jomas attīstībā. Līdz ar to sabiedrības veselības vecināšana un sportistu karjeras attīstība notiks uz pierādījumos balstītiem pētījumiem. Šāds finansējums ir ieguldījums sabiedrības un sporta nozares nākotnē.”

“RSU ir zinātnes universitāte un viens no galvenajiem uzsvariem mūsu attīstībā ir kvalitatīva, starpdisciplināra un starpnozaru pētniecība,” akcentē RSU Zinātnes departamenta direktore Liene Ņikitina-Zaķe. “Īstenojot šos pētniecības grantus, saredzam iespējas attīstīt jaunus pētniecības virzienus, attīstīt mūsu kolēģu – jauno zinātnieku motivāciju, prasmes un pieredzi pētniecībā. Pēcdoktorantūras granti ir veiksmīgs starts, tādējādi jaunie zinātnieki turpinās pētniecības karjeru un paliks zinātnē, kas ir svarīgi gan RSU, gan LSPA attīstībai. Zinātnieku granti, savukārt, vairos pētniecības ekselenci abu augstskolu svarīgajos pētniecības virzienos.”

Vairāk informācijas par pētniecības un akadēmiskās karjeras grantu konkursā finansētajiem projektiem RSU mājaslapā.

* Projektu “RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā konsolidācija” finansē Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcija.

Papildu informācijai

Tīna Sidoroviča, RSU ārējās komunikācijas vadītāja, mob. tālr. 29267825, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu       

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv