Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes STUDIJU GADS NOSLĒDZIES AR ABSOLVENTU IZLAIDUMU: STARP ABSOLVENTIEM IZCILI SPORTISTI
STUDIJU GADS NOSLĒDZIES AR ABSOLVENTU IZLAIDUMU: STARP ABSOLVENTIEM IZCILI SPORTISTI Drukāt
Ceturtdiena, 27 jūnijs 2024 18:01

IMG izlaidums26.jūnijā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 2023./2024. akadēmiskais gads noslēdzās ar svinīgu izlaidumu VEF kultūras pilī, kurā diplomus saņēma 152 sporta un veselības aprūpes speciālisti. Izlaidumā tika piešķirti diplomi doktora, maģistra, bakalaura un 1. līmeņa augstākās izglītības studiju programmās.

Divi LSPA absolventi – Gundega Ulme un Edgars Bernāns – saņēma zinātniskā doktora grāda (Ph.D.) sertifikātus Veselības un sporta zinātnes nozarē. Jekaterina Neteča, Aleksandrs Iļjins, Oskars Blaus, Mārcis Jakovičs, Kārlis Vītoliņš un Jekaterina Krauze absolvēja akadēmisko doktora augstākās izglītības programmu "Sporta zinātne".

LSPA absolventu vidū ir 5 profesionālā maģistra augstākās izglītības programmas "Veselības aprūpes speciālists sportā" absolventi ar specializācijām sporta fizioterapeits vai pielāgoto aktivitāšu speciālists rehabilitācijā. Vēl 18 absolventi pabeidza maģistrantūras programmu "Sporta zinātne" ar kvalifikācijām: sporta veida vecākais treneris, fiziskās sagatavošanas vecākais treneris, psiholoģiskās sagatavošanas vecākais treneris, sporta skolotājs, vadītājs sporta jomā un rekreācijas speciālists.

Profesionālā bakalaura programmu "Sporta zinātne" absolvēja 48 studenti, savukārt programmu "Fizioterapija" – 28 studenti. Bakalaura programmas "Sporta zinātne" absolventi ieguva šādas kvalifikācijas:
  - 37 sporta veida vecākie treneri
  - 28 sporta skolotāji
  - 24 vadītāji sporta jomā
  - 4 rekreācijas speciālisti.

Pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmu "Izglītības un sporta darba speciālists" absolvēja 45 speciālisti, kas tagad varēs strādāt par sporta veida treneriem.
IMG 9051

Maģistra grādu sporta zinātnē, ar kvalifikāciju  sporta veida vecākais treneris psiholoģiskajā sagatavotībā, ieguvis trīskārtējs olimpisko spēļu dalībnieks, 2012. gada vasaras olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš. Mārtiņš 2016. gadā absolvēja LSPA bakalaura programmu kā pludmales volejbola vecākais treneris un vadītājs sporta jomā.

Savukārt pirmā līmeņa augstāko izglītību, ar kvalifikāciju “Sporta veida treneris” ieguvis olimpietis, valsts izlases bobsleja pilots, 2023. gada pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvējs četrinieku sacensībās Emīls Cipulis un viens no Latvijas visu laiku labākajiem šorttrekistiem un ātrslidotājiem,četrkārtējs olimpisko spēļu dalībnieks, kurš kļuvis par pirmo sportistu pasaulē, kas vienās olimpiskajās spēlēs piedalījās gan ātrslidošanas, gan šorttreka distancēs, Haralds Silovs.

Akadēmijas bakalaura programmu “Sporta zinātne” absolvējušas arī Liepājā spēlējošās basketbolistes, Vācijas Bundeslīgas komandas “Medical Instinct Veilchen BG74” aizvadītās sezonas spēlētāja Paula Kļeščova un Itālijas basketbola virslīgā spēlējusī Ance Aizsila. Reizē ar meitenēm augstākās izglītības diplomu saņēmuši pludmales volejbola treneris Atvars Vilde, kura audzēkņi veiksmīgi startējuši jauniešu pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī Latvijas šosejas riteņbraucējs Kristers Ansons, kurš pievienojies Francijas pirmās divīzijas šosejas riteņbraukšanas vienībai “ECSEL Saint-Etienne Loire”.

Sportistus sveikt ieradās Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents Jānis Liepiņš, Latvijas Basketbola federācijas līgu direktors Salvis Mētra, Latvijas Volejbola federācijas valdes loceklis Artūrs Vitkovskis un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas padomes loceklis Linards Veide.

Izlaidumu ar svētku uzrunu absolventiem un viņu sveicējiem atklāja LSPA rektors, asociētais profesors Kalvis Ciekurs. Izlaidumu vadīja LSPA prorektore, profesore Andra Fernāte.

Bakalaura programmas “Sporta zinātne” absolventi izlaiduma laikā deva svinīgo sporta speciālistu solījumu ar pilnu atdevi un pēc labākās sirdsapziņas strādāt sporta un veselīga dzīves veida labā. Savukārt sertificētās LSPA fizioterapijas speciālistes Alīna Kurmeļeva un Anastasija Feofilova, sveicot jaunos fizioterapijas absolventus, nolasīja Hipokrāta zvērestu, kuru absolventi apņēmās savā darbā ievērot un pildīt.

Docētāju vārdā absolventus sveica Sporta spēļu katedras vadītājs Renārs Līcis un asociētā profesore Antra Gulbe, bet muzikālos pārsteigumus sarūpēja Gerda Līce, Ieva Janiševa un Didzis Soste.

Absolventu vārdā sirsnīgas izlaiduma runas, ar pateicību par sniegtajām zināšanām LSPA docētājiem, teica Enija StahovskaBeāte Baumeistare, Amanda Sisene, Svens Selevičs, Endijs Bikovičs, Sindija Urtāne, Dāvids Dāvis Gailītis, Viktorija Urbāne, Oskars Blaus, Gundega Ulme un Edgars Bernāns.

LSPA Sporta kluba vārdā, pasniedzot kluba īpašās absolventu medaļas, Akadēmijas beidzējus sveica arī valdes priekšsēdētājs Sergejs Saulīte.

Sveicam jaunos sporta speciālistus un vēlam veiksmi turpmākajā darbībā!

Šovasar jauno studētgribētāju dokumentu pieņemšana LSPA pilna laika klātienes bakalaura programmās „Sporta zinātne”, “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība” un „Fizioterapija” sāksies 10. jūlijā, neklātienē no 22.jūlija, bet pirmā līmeņa programmā “Sporta un izglītības darba specialists” no 10. līdz 12.jūlijam.

Plašāka informācija par uzņemšanu jaunajam studiju gadam mājaslapā: http://uznemsana.lspa.lv/.

Lai pieteiktos studijām, interesenti aicināti reģistrēties pieteikšanās sistēmā RSU uzņemšana. Šogad visu uzņemšanas procesu topošie studenti varēs veikt ne tikai klātienē, bet arī attālināti, piesakoties studijām ar latvija.lv autorizācijas starpniecību, bet līgumu slēgt, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Aicinām studentus plaši izmantot iespēju visu uzņemšanas procesu kārtot elektroniski, vienlaikus atgādinot, ka drošs elektroniskais paraksts iegūstams nedēļas laikā, piesakoties www.eparaksts.lv.

Dokumentus varēs iesniegt arī klātienē, ierodoties LSPA (Rīgā, Brīvības gatvē 333).

Saskaņā ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) konsolidāciju, kas tiek īstenota ar Izglītības un zinātnes ministrijas lēmumu, no 2024. gada 1. jūlija reflektanti slēgs studiju līgumu ar RSU, kā LSPA saistību pārņēmēju.

FOTO: LSPA izlaidums, bakalaura programmas “Sporta zinātne” absolventi.

FOTO: LSPA izlaidums bakalaura programmas "Fizioterapija" absolventi.

FOTO: LSPA izlaidums, 1. līmeņa absolventi.

FOTO: LSPA izlaidums, maģistrantūras un doktorantūras absolventi.

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA RSU_lv

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv