Uz sākumu Jaunumi Pētniecība

Pētniecība

PĒTNIEKI SĀK TESTĒT LATVIJAS JUNIORU IZLASES SLĒPOTĀJU FIZISKĀS DARBSPĒJAS

Drukāt

IMG 20221031 175337 2Saskaņā ar LSPA un Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) noslēgto vienošanos par sadarbību pētniecībā, Akadēmijas Veselības aprūpes sportā izpētes centra pētnieki šonedēļ veikuši pirmo Latvijas junioru izlases distanču slēpotāju fizisko darbspēju testēšanu uz slīdceliņa, kas īpaši pielāgots slēpošanas vajadzībām.

Lasīt tālāk...
 

MĀRTIŅŠ VEISPALS AIZSTĀVĒS PROMOCIJAS DARBU PAR AUGSTAS KLASES SMAIĻOTĀJA TRENIŅU PROCESU ĪRIENA JAUDAS PALIELINĀŠANAI

Drukāt

Veispals 2022Otrdien - 29.novembrī, pulksten 15:30, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Veselības un Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē, kas notiks Rīgā, Brīvības gatvē 333,  205.auditorijā, LSPA  doktorants, airētājs un Eiropas Sociālā fonda projekta “Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā” (Nr.8.2.2.0/18/I/006) dalībnieks Mārtiņš VEISPALS aizstāvēs promocijas darbu “Smaiļotāja īriena jaudas izmaiņas, slodzes apjoms un sportiskais sniegums megaciklā”.

Lasīt tālāk...
 

PUBLICĒTS UNIKĀLS PĒTĪJUMS PAR SPORTA DIDAKTIKAS TENDENCĒM 30 EIROPAS VALSTĪS, TAI SKAITĀ LATVIJĀ

Drukāt

Noslēdzot izpētes darbu par sporta didaktikas zinātnisko disciplīnu attīstību, tās izpratni, teorijām, pētniecības kontekstiem un prakses modeļiem 30 Eiropas valstīs, klajā nākusi līdz šim nebijusi grāmata angļu valodā "Sporta didaktika Eiropā – vēsture, pašreizējās tendences un nākotnes attīstības perspektīvas" (Sports Didactics in Europe – History, Current Trends and Future Developments). Publikāciju apkopojums sniedz pārskatu par didaktikas/kustību mācīšanas un mācīšanās norisēm un sasniegumiem 27 Eiropas Savienības dalībvalstīs, Apvienotajā Karalistē, Norvēģijā un Šveicē.
LSPA 2022I 2

Lasīt tālāk...
 

VALTERA BASKETBOLA SKOLA, LSPA UN LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA SĀK SARUNAS PAR JAUNU VESELĪBAS UN FIZISKO ĪPAŠĪBU TESTU SISTĒMU SPORTISTIEM

Drukāt

IMG 4721 2“”Valtera basketbola skola” sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) ir gatavi izstrādāt pilnīgi jaunu veselības un fizisko īpašību testu sistēmu sportistiem,” tiekoties ar LSPA vadību un LOK prezidentu Žoržu Tikmeru uzsvēra basketbola eksperts Valdis Valters.

Lasīt tālāk...
 

IGAUNIJAS BIATLONISTS JAKOBS KULBINS – 2022.GADA PASAULES ČEMPIONS JUNIORIEM, LSPA PĒTNIECĪBAS CENTRĀ TESTĒ SAVAS FIZISKĀS DARBSPĒJAS

Drukāt

WhatsApp Image 2022-10-05 at 13.26.13 2Divi daudzsološi Igaunijas biatlona junioru izlases sportisti: Jakobs Kulbins un Jaroslavs Ņeverovs, oktobra sākumā divu dienu vizītē apmeklēja LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centru, lai veiktu fizisko darbaspēju novērtēšanu un pieaugošās slodzes stresa testu uz slīdceliņa, kas īpaši pielāgots arī slēpošanas vajadzībām. Testēšana notika sadarbībā ar Igaunijas Biatlona federāciju.

Lasīt tālāk...
 

TELEVĪZIJAS KANĀLS “RĪGA TV24” VIESOJAS LSPA ZINĀTNIEKU NAKTS PASĀKUMĀ

Drukāt

Vairāk par 2022.gada “Zinātnieku nakti” Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā skaties televīzijas kanāla “RĪGA TV24” veidotajā sižetā. Jau ziņots, ka 30.septembrī LSPA notika “Eiropas Zinātnieku nakts 2022”. Akadēmiju apmeklēja vairāk nekā 400 interesenti, kuri astoņos zinātniski pētnieciskos un arī izklaides punktos paplašināja savas zināšanas par zinātnes iespējām sportā un veselības aprūpē.
ZN 2022 Video aizliktnis 2

Lasīt tālāk...
 

LSPA RĪKOTO “EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS 2022” PASĀKUMU APMEKLĒ VAIRĀK NEKĀ 400 DALĪBNIEKI

Drukāt

IMG 4653 2

30.septembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika “Eiropas Zinātnieku nakts 2022”. Akadēmiju apmeklēja vairāk nekā 400 interesenti, kuri astoņos zinātniski pētnieciskos un arī izklaides punktos paplašināja savas zināšanas par zinātnes iespējām sportā un veselības aprūpē.

Lasīt tālāk...
 

LSPA PIEDALĪJUSIES 11. REKREĀCIJAS SPORTA VEIDU VASARAS SKOLĀ – OSRESS 2022

Drukāt

LSPA 2022IMG-20220920-WA0033Starptautiskā Rekreācijas sporta veidu vasaras skola (OSRESS) šogad no 14. līdz 21. septembrim notika Itālijā Veronas Universitātē, ar tēmu “Tradicionālās spēles, tendences un jaunas idejas āra aktivitātēs”. LSPA pētnieciskajā pasākumā pārstāvēja rektors, profesors un OSRESS direktors Juris Grants, Studiju departamenta vadītājs, asociētais profesors Ivars Kravalis, ERASMUS+ programmas koordinatore, asociētā profesore Ingrīda Smukā, kā arī sporta zinātnes doktorantūras programmas students Behnam Boobani un 4. kursa profesionālā bakalaura programmas studente Inna Portnova.

Lasīt tālāk...
 
5 lapa no 53
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv