Uz sākumu Jaunumi Pētniecība

Pētniecība

LSPA PĒTĪJUMS: 27 PROCENTIEM PUSAUDŽU KONSTATĒ PSIHOSOCIĀLUS TRAUCĒJUMUS SAISTĪBĀ AR VIEDIERĪČU LIETOŠANU

Drukāt

FLPP IG AK 2020lLatvijā aptaujātie pusaudži un jaunieši vecumā no 11 līdz 19 gadiem viedierīces – telefonus, planšetes un datorus, lieto ikdienā. Turklāt 27% aptaujāto pusaudžu ikdienā izpaužas psihosociālās veselības traucējumi - nervozitāte, aizkaitināmība un slikts garastāvoklis, liecina Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieku veiktā aptauja, kurā piedalījās 615 respondenti.

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĒTNIEKI LĪDZDARBOSIES BANKU AUGSTSKOLAS PĒTĪJUMĀ PAR COVID-19 IETEKMI UZ UZŅĒMĒJU DIGITĀLAJĀM PRASMĒM

Drukāt

FLPP logo IGBanku augstskolas (BA) pētnieku grupa sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un Liepājas Universitātes kolēģiem sākusi darbu Latvijas Zinātnes padomes administrētajā Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas projektā “COVID-19 ietekme uz ilgtspējīga patēriņa uzvedību un aprites ekonomiku”. Projekta pētnieki iecerējuši veikt pētījumu par mazo un vidējo uzņēmu (MVU) digitālo pratību un kompetenci, kā arī izstrādās digitālu platformu, kas ar modernām izglītības metodēm veicinās MVU un iedzīvotāju apmācības dažādu videi draudzīgu tehnoloģiju pielietošanā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA STIPRINA SADARBĪBU AR OLIMPISKO VIENĪBU

Drukāt

IMG 1151 3Pēc jaunā Veselības aprūpes sportā izpētes centra atklāšanas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), Latvijas Olimpiskās vienība (LOV) sākusi ciešāku sadarbību ar Akadēmijas zinātniekiem, lai maksimāli sekmētu LOV sportistu sagatavošanu startiem Olimpiskajās spēlēs, Pasaules čempionātos un citās starptautiskās sporta sacensībās.

Izpētes centra pētnieki jau veikuši LOV sportistu testēšanu funkcionālo traucējumu novēršanai, kā arī veikuši biomehānisko kustību analīzi bobslejistiem, īpašu vērību veltot muskuļu darbības izpētei bobsleja kamanu iestumšanai laikā, lai uzlabotu starta ieskrējiena un uzrāviena efektivitāti.

Lasīt tālāk...
 

LSPA IZPĒTES CENTRĀ VEIKTI ELEKTRONIKAS UN DATORTEHNIKAS INSTITŪTĀ IZSTRĀDĀTĀ SENSORĀ APĢĒRBA PRECIZITĀTES MĒRĪJUMI

Drukāt

Anna sagatavo ātrgaitas kameru marķierus 230.novembrī Elektronikas un datortehnikas institūta (EDI) pētnieki Ričards Cacurs un Armands Ancāns apmeklēja Veselības aprūpes sportā izpētes centru Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), lai sadarbībā ar centra vadītāju Annu Zušu un zinātnisko asistentu Dāvi Dzeni veiktu sensorā apģērba precizitātes mērījumus trīs dimensiju (3D) telpā.

Lasīt tālāk...
 

IZDOS STARPTAUTISKU ZINĀTNISKO ŽURNĀLU PAR JĀŠANAS SPORTU UN ZIRGU VĒSTURI

Drukāt

ZURNALS PAR JASANAS SPORTULai rosinātu starptautisku, pētījumos balstītu, diskusiju par jāšanas sportu un tā vēsturi, kas būtu pieejama zinātniekiem, treneriem, jātniekiem un citiem speciālistiem, kurus interesē jāšanas sports vēsturiskā griezumā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) parakstījusi sadarbības līgumu ar Ungārijas akadēmiskās un zinātniskās literatūras izdevēju “Trivent Publishing” par kopīga zinātniskā žurnālaCHEIRONizdošanu.

Lasīt tālāk...
 

PROFESORS JĀNIS LANKA RECENZĒ TALLINAS UNIVERSITĀTES DOKTORANTA PROMOCIJAS DARBU

Drukāt

Lanka Janis 04LSPA  sporta biomehānikas eksperts, Dr. habil. paed. profesors Jānis LANKA 4.novembrī, kā Tallinas Universitātē (Igaunija) promocijas padomes pieaicinātais eksperts un starptautiskais recenzents, piedalījies doktoranta Indreka RANNAMA attālinātajā promocijas darba  "Muskuļu-skeleta sistēmas raksturlielumu un bilaterālās asimetrijas ietekme uz jauno riteņbraucēju sporta rezultātiem” aizstāvēšanā.

Lasīt tālāk...
 

ASOC.PROFESORE BAIBA SMILA PIEDALĪJUSIES “MŪSDIENU BARONU” VĒSTURISKAJĀ GĀJIENĀ NO TARTU LĪDZ DUNDAGAI

Drukāt

8.diena-13 2Pieminot Krišjāņa Barona 185. dzimšanas dienu, Imanta Ziedoņa muzeja komandas izmeklēti "mūsdienu Krišjāņi Baroni", kuru vidū ir arī LSPA Slēpošanas katedras asociētā profesore Baiba Smila, veikuši vēsturisko Barona gājienu no Tartu līdz Dundagai, kas ilga no 21.augusta līdz 20.septembrim un bija vairāk nekā 800 kilometru garš. Gājiena stāsti apkopoti digitālajā grāmatā "Tuvie" un skatāmi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā līdz pat 29. decembrim.

Lasīt tālāk...
 

RTU ZINĀTNIEKI VIESOJAS LSPA VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRĀ

Drukāt

IMG 107326. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvji apmeklēja jauno LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centru. Vizītes laikā LSPA vadība un pētnieku grupa RTU kolēģus iepazīstināja ar centrā pieejamo sporta un veselības aprūpes zinātnisko aparatūru, kā arī pārrunāja zinātniskās sadarbības iespējas kopīgu pētījumu veikšanā.

Lasīt tālāk...
 
8 lapa no 48
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv