Citas aktualitātes

222 VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTI LSPA APMEKLĒ SEMINĀRU „REHABILITĀCIJAS PLĀNOŠANAS ASPEKTI SPORTA FIZIOTERAPIJĀ”

Drukāt

Fiz 2 2015

222 veselības aprūpes jomas speciālisti, fizioterapijas profesionāļi un topošie speciālisti sestdien – 28.martā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) apmeklēja Latvijas Fizioterapijas asociācijas Sporta fizioterapijas apakšgrupas rīkoto semināru „Rehabilitācijas plānošanas aspekti sporta fizioterapijā”.

Lasīt tālāk...
 

REKREĀCIJAS STUDENTI SLĒPOŠANAS PĀRGĀJIENĀ CĪNĀS AR KALNAINO RELJEFU UN SNIEGA TRŪKUMU

Drukāt

11025915 815641541843026 7152730534932193798 oNo 27.februāra līdz 1.martam Ērgļos notika noslēdzošā – piektā, LSPA ziemas nometne, kurā piedalījās visi rekreācijas specializācijas studenti. Nometnes laikā rekreācijas maģistranti, profesionālās kvalifikācijas ietvaros, Ērgļu apkārtnē, organizēja un vadīja 16km garu slēpošanas pārgājienu 37 Akadēmijas studentiem un docētājiem.

Lasīt tālāk...
 

SVEICAM ILGGADĒJO LSPA VIEGLATLĒTIKAS KATEDRAS VADĪTĀJU, LEĢENDĀRO TRENERI VALENTĪNU MAZZĀLĪTI JUBILEJĀ

Drukāt

Mazzalitis 19. februārī Latvijas Sporta muzejā notika ilggadējā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (agrāk – LVFKI) docētāja un Vieglatlētikas katedras vadītāja, daudzu šķēpmetēju audzinātāja, leģendārā Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša trenera Valentīna Mazzālīša 85 gadu jubilejas pasākums. Jubilāru sveikt bija ieradušies arī bijušie kolēģi no LSPA – docētāji Uldis Švinks, Verners Mackars, Māris Gailis un Andris Pimenovs.

Lasīt tālāk...
 

TV3 "BEZ TABU": LSPA STUDENTE INGA MĀLMANE DALĀS PĀRDOMĀS PAR DĀMĀM VĪRIEŠU SPORTĀ

Drukāt

Inga TV3Tavuprāt, bobslejs un sievietes ir savienojami jēdzieni? LSPA 4.kursa studente Inga Mālmane šā gada 30.janvārī, TV3 "Bez Tabu", dalās pārdomās par dāmām vīriešu sportā. Savukārt Latvijas bobsleja dižgari sliecas domāt, ka sievietēm nebūtu jājaucas vīriešu sportā un jāsastāda viņiem konkurence. Noskaties, “Bez Tabu” Jums parādīs!

Paldies LSPA profesoram Leonīdam Čuprikam par atbalstu sižeta tapšanā!

 

Lasīt tālāk...
 

DARBAM LIEPĀJĀ MEKLĒ FUTBOLA UN FIZISKĀS SAGATAVOTĪBAS TRENERUS

Drukāt

LSSSLiepājas Sporta spēļu skola aicina darbā futbola treneri un fiziskās sagatavotības treneri ar augstāko sporta pedagoģisko izglītību. Plašāka informācija atrodama zemāk pievienotajā sludinājumā. CV un motivācijas vēstuli jānosūta uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Lasīt tālāk...
 

ĒNĀ PALIKUSĪ MŪŽIZGLĪTĪBA

Drukāt

lakma logo 0Tikko izskanējušie pedagogu protesti pret zemajām algām, diskusijas par lauku skolu slēgšanu vai neslēgšanu, tāpat arī runas par Latvijas augstākās izglītības sistēmas tālāko attīstību ir aizēnojušas tādu nozīmīgu izglītības veidu kā mūžizglītība. Atšķirībā no formālās izglītības (skola, arodskola un augstskola), mūžizglītība jeb neformālā izglītība ir process visas cilvēka dzīves garumā, pielāgojoties mainīgām vajadzībām iegūt zināšanas, prasmes un pieredzi, lai paaugstinātu vai mainītu savu kvalifikāciju atbilstoši darba tirgus prasībām, savām interesēm un vajadzībām. Mūžizglītība ļauj iegūt zināšanas neatkarīgi no cilvēka vecuma, dzimuma, iepriekšējās izglītības, dzīves vietas, ienākumu līmeņa, etniskās piederības un funkcionāliem traucējumiem.

Mums ir pieejami visdažādākie kursi, semināri, mācību, kompetenču un mūžizglītības centri, kas izveidoti atsevišķi vai arodskolu un koledžu un augstskolu paspārnē. Taču problēma, kas šeit iezīmējas, ir tāda, ka visas minētās mūžizglītības lauciņā strādājošās struktūras nedarbojas vienā kopīgā sistēmā, katra dzīvo savu dzīvi, bieži vien neefektīvi dublējot viena otru. Tāpat paši mūžizglītībā strādājoši bieži vien terminu “mūžizglītība” izprot un lieto ļoti dažādi, ar to saprotot profesionālo talākizglītību, pieaugušo izglītību, interešu izglītību un citus. Ja jau pašiem mūžizglītības jomā strādājošajiem nav skaidrības, tad kā šajā piedāvājumu klāstā orientēties vienkāršam cilvēkam? Kā viņam izvēlēties sev atbilstošāko piedāvājumu? Turklāt Latvijā šobrīd nepastāv vienots centrs vai institūcija, kas koordinē, un kurā vienuviet būtu pieejami visi ar mūžizglītību saistītie piedāvājumi un aktualitātes.

Biedri Inguna Jurgelane 2 Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācija (LAKMA) ir pārliecināta, ka  mūžizglītības sistēmu Latvijā būtu nepieciešams sakārtot un “sadalīt” nišas tā, lai gan pašiem, gan klientiem būtu skaidrs, ko katrs dara. Proti, ko dara vidusskolas, arodskolas, augstskolas un dažādi mācību centri, un kāda veida, līmeņa zināšanas un kompetences katrā no tiem var iegūt.

Augstskolas un koledžas vairumam asociējas ar formālo izglītību, taču pēdējā laikā to loma aizvien vairāk tiek novērtēta arī neformālajā izglītībā. Ar ko augstskolas ir pievilcīgas neformālās izglītības sektorā?  Klientam ir svarīgi, lai tiktu nodrošināta laba infrastruktūra, arī bibliotēka, datubāzes, e-vide, kvalitatīvi sastādīti mācību kursi un profesionāli pasniedzēji. Interesentam, kurš domā par formālās izglītības iegūšanu, būtu ļoti svarīgi mūžizglītību uzsākt tieši augstskolā, kur palēnām var iejusties augstskolas ritmā un studiju procesā, pierast pie docētāju prasībām, kā arī saprast, kas īsti ir studēšana.

Šobrīd tiek strādāts pie tā, lai augstskolas, kuras apvienojušās LAKMA, varētu izsniegt savā starpā atzītas apliecības par kursu apguvi. Lai mūžizglītības kursi tiktu atzīti, būtu nepieciešams piešķirt kredītpunktus, kas ļautu šādā veidā apgūto, ievērojot noteiktus kritērijus, pielīdzināt formālās izglītības iegūšanai. Tas ļaus klientiem veidot secīgu izglītību, izmantojot dažādu augstskolu pakalpojumus, kas beigās varētu rezultēties pat ar diploma par augstākās izglītības iegūšanu. Tāpēc arī loģisks ir vēl viens asociācijas sev izvirzītais uzdevums  - izstrādāt kritērijus apmācību kvalitātei, kursu saturam, mācību materiāliem un pasniedzēju kvalifikācijai.

LAKMA(www.lakma.lv )  ir biedrība, kurā uz brīvprātības principa pamata apvienojušās desmit augstskolas un koledžas – Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Ventspils Augstskola, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Vidzemes Augstskola un Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības akadēmija. Pavisam nesen pulciņam ir pievienojusies Rēzeknes Augstskola. Biedrības mērķis ir atbalstīt izglītību Latvijā, veicinot mūžizglītības jomas attīstību augstskolās un koledžās.

Ingūna Jurgelāne,

valdes priekšsēdētāja
Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācijas

 

LATVIJAS PEDAGOGI PIE SAEIMAS ĒKAS CĪNĀS PAR LIELĀKĀM ALGĀM

Drukāt

IMG 1488 1680 1050Vairāk nekā 2 tūkstoši pedagogu no Latvijas pirmsskolu izglītības  iestādēm, pamatskolām, vidusskolām un profesionālajām skolām 2014. g. 11. decembrī pulcējās pie Saeimas, lai atgādinātu deputātiem un  valdībai par neizdarībām izglītības sistēmā kopumā un par krīzes laikā samazināto finansējuma pakāpenisku atdošanu. Atbalstu Latvijas visu līmeņu padagogiem pauda arī augstskolu un zinātnisko institūciju arodorganizāciju pārstāvji.

Lasīt tālāk...
 

IZM AICINA PIETEIKT PRETENDENTUS KONKURSAM “GADA SPORTA SKOLOTĀJS”

Drukāt

sportsballs1Izglītības un zinātnes ministrija jau desmito gadu rīko konkursu “Gada sporta skolotājs” un aicina katra novada un pilsētas izglītības pārvaldes, pamatizglītības, vidējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādes līdz šā gada 22.novembrim pieteikt konkursam savus profesionālākos sporta skolotājus.

Lasīt tālāk...
 
8 lapa no 13
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv