Citas aktualitātes

TV3 "BEZ TABU": LSPA STUDENTE INGA MĀLMANE DALĀS PĀRDOMĀS PAR DĀMĀM VĪRIEŠU SPORTĀ

Drukāt

Inga TV3Tavuprāt, bobslejs un sievietes ir savienojami jēdzieni? LSPA 4.kursa studente Inga Mālmane šā gada 30.janvārī, TV3 "Bez Tabu", dalās pārdomās par dāmām vīriešu sportā. Savukārt Latvijas bobsleja dižgari sliecas domāt, ka sievietēm nebūtu jājaucas vīriešu sportā un jāsastāda viņiem konkurence. Noskaties, “Bez Tabu” Jums parādīs!

Paldies LSPA profesoram Leonīdam Čuprikam par atbalstu sižeta tapšanā!

 

Lasīt tālāk...
 

DARBAM LIEPĀJĀ MEKLĒ FUTBOLA UN FIZISKĀS SAGATAVOTĪBAS TRENERUS

Drukāt

LSSSLiepājas Sporta spēļu skola aicina darbā futbola treneri un fiziskās sagatavotības treneri ar augstāko sporta pedagoģisko izglītību. Plašāka informācija atrodama zemāk pievienotajā sludinājumā. CV un motivācijas vēstuli jānosūta uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Lasīt tālāk...
 

ĒNĀ PALIKUSĪ MŪŽIZGLĪTĪBA

Drukāt

lakma logo 0Tikko izskanējušie pedagogu protesti pret zemajām algām, diskusijas par lauku skolu slēgšanu vai neslēgšanu, tāpat arī runas par Latvijas augstākās izglītības sistēmas tālāko attīstību ir aizēnojušas tādu nozīmīgu izglītības veidu kā mūžizglītība. Atšķirībā no formālās izglītības (skola, arodskola un augstskola), mūžizglītība jeb neformālā izglītība ir process visas cilvēka dzīves garumā, pielāgojoties mainīgām vajadzībām iegūt zināšanas, prasmes un pieredzi, lai paaugstinātu vai mainītu savu kvalifikāciju atbilstoši darba tirgus prasībām, savām interesēm un vajadzībām. Mūžizglītība ļauj iegūt zināšanas neatkarīgi no cilvēka vecuma, dzimuma, iepriekšējās izglītības, dzīves vietas, ienākumu līmeņa, etniskās piederības un funkcionāliem traucējumiem.

Mums ir pieejami visdažādākie kursi, semināri, mācību, kompetenču un mūžizglītības centri, kas izveidoti atsevišķi vai arodskolu un koledžu un augstskolu paspārnē. Taču problēma, kas šeit iezīmējas, ir tāda, ka visas minētās mūžizglītības lauciņā strādājošās struktūras nedarbojas vienā kopīgā sistēmā, katra dzīvo savu dzīvi, bieži vien neefektīvi dublējot viena otru. Tāpat paši mūžizglītībā strādājoši bieži vien terminu “mūžizglītība” izprot un lieto ļoti dažādi, ar to saprotot profesionālo talākizglītību, pieaugušo izglītību, interešu izglītību un citus. Ja jau pašiem mūžizglītības jomā strādājošajiem nav skaidrības, tad kā šajā piedāvājumu klāstā orientēties vienkāršam cilvēkam? Kā viņam izvēlēties sev atbilstošāko piedāvājumu? Turklāt Latvijā šobrīd nepastāv vienots centrs vai institūcija, kas koordinē, un kurā vienuviet būtu pieejami visi ar mūžizglītību saistītie piedāvājumi un aktualitātes.

Biedri Inguna Jurgelane 2 Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācija (LAKMA) ir pārliecināta, ka  mūžizglītības sistēmu Latvijā būtu nepieciešams sakārtot un “sadalīt” nišas tā, lai gan pašiem, gan klientiem būtu skaidrs, ko katrs dara. Proti, ko dara vidusskolas, arodskolas, augstskolas un dažādi mācību centri, un kāda veida, līmeņa zināšanas un kompetences katrā no tiem var iegūt.

Augstskolas un koledžas vairumam asociējas ar formālo izglītību, taču pēdējā laikā to loma aizvien vairāk tiek novērtēta arī neformālajā izglītībā. Ar ko augstskolas ir pievilcīgas neformālās izglītības sektorā?  Klientam ir svarīgi, lai tiktu nodrošināta laba infrastruktūra, arī bibliotēka, datubāzes, e-vide, kvalitatīvi sastādīti mācību kursi un profesionāli pasniedzēji. Interesentam, kurš domā par formālās izglītības iegūšanu, būtu ļoti svarīgi mūžizglītību uzsākt tieši augstskolā, kur palēnām var iejusties augstskolas ritmā un studiju procesā, pierast pie docētāju prasībām, kā arī saprast, kas īsti ir studēšana.

Šobrīd tiek strādāts pie tā, lai augstskolas, kuras apvienojušās LAKMA, varētu izsniegt savā starpā atzītas apliecības par kursu apguvi. Lai mūžizglītības kursi tiktu atzīti, būtu nepieciešams piešķirt kredītpunktus, kas ļautu šādā veidā apgūto, ievērojot noteiktus kritērijus, pielīdzināt formālās izglītības iegūšanai. Tas ļaus klientiem veidot secīgu izglītību, izmantojot dažādu augstskolu pakalpojumus, kas beigās varētu rezultēties pat ar diploma par augstākās izglītības iegūšanu. Tāpēc arī loģisks ir vēl viens asociācijas sev izvirzītais uzdevums  - izstrādāt kritērijus apmācību kvalitātei, kursu saturam, mācību materiāliem un pasniedzēju kvalifikācijai.

LAKMA(www.lakma.lv )  ir biedrība, kurā uz brīvprātības principa pamata apvienojušās desmit augstskolas un koledžas – Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Ventspils Augstskola, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Vidzemes Augstskola un Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības akadēmija. Pavisam nesen pulciņam ir pievienojusies Rēzeknes Augstskola. Biedrības mērķis ir atbalstīt izglītību Latvijā, veicinot mūžizglītības jomas attīstību augstskolās un koledžās.

Ingūna Jurgelāne,

valdes priekšsēdētāja
Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācijas

 

LATVIJAS PEDAGOGI PIE SAEIMAS ĒKAS CĪNĀS PAR LIELĀKĀM ALGĀM

Drukāt

IMG 1488 1680 1050Vairāk nekā 2 tūkstoši pedagogu no Latvijas pirmsskolu izglītības  iestādēm, pamatskolām, vidusskolām un profesionālajām skolām 2014. g. 11. decembrī pulcējās pie Saeimas, lai atgādinātu deputātiem un  valdībai par neizdarībām izglītības sistēmā kopumā un par krīzes laikā samazināto finansējuma pakāpenisku atdošanu. Atbalstu Latvijas visu līmeņu padagogiem pauda arī augstskolu un zinātnisko institūciju arodorganizāciju pārstāvji.

Lasīt tālāk...
 

IZM AICINA PIETEIKT PRETENDENTUS KONKURSAM “GADA SPORTA SKOLOTĀJS”

Drukāt

sportsballs1Izglītības un zinātnes ministrija jau desmito gadu rīko konkursu “Gada sporta skolotājs” un aicina katra novada un pilsētas izglītības pārvaldes, pamatizglītības, vidējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādes līdz šā gada 22.novembrim pieteikt konkursam savus profesionālākos sporta skolotājus.

Lasīt tālāk...
 

STIPENDIJĀM STUDIJĀM NORVĒĢIJĀ, ISLANDĒ UN LIHTENŠTEINĀ PIEEJAMI 1,04 MILJONI EIRO

Drukāt

IZM Logo Lai veicinātu sadarbības veidošanu starp augstskolām un palielinātu studējošo un akadēmiskā personāla mobilitāti starp Latviju, Islandi, Norvēģiju un Lihtenšteinu, valdība apstiprinājusi mobilitātes stipendiju projektu īstenošanas nosacījumus.

Atklātais projektu konkurss tiks izsludināts novembra sākumā, uzreiz pēc 21.oktobrī apstiprināto Ministru kabineta (MK) noteikumu stāšanās spēkā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA SPECIĀLISTI IZSTRĀDĀJUŠI METODIKU LOK PROJEKTAM „SPORTO VISA KLASE”

Drukāt

svk-logo-2014 small 300300141205590772930Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sešās Latvijas pilsētu skolās uzsākusi jaunu projektu “Sporto visa klase”. Projekts paredz 164, iesaistīto skolu,  3.klašu skolniekiem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā. Viena papildus nodarbība būs peldēšanā, otra būs futbola un tā elementu apguve, savukārt trešā nodarbība būs stājas korekcija un vingrošana. Projekta pirmais posms sāksies 2014.gada 3.novembrī un ilgs līdz 2015.gada 24.maijam.

Lasīt tālāk...
 

IZM IZSTRĀDĀJUSI PRIEKŠLIKUMUS JAUNAM AUGSTĀKĀS IZGLĪTĪBAS FINANSĒŠANAS MODELIM

Drukāt

IZM Logo 2. oktobrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais informatīvais ziņojums, kurā sniegts pārskats par Starptautiskās Rekonstrukcijas un attīstības bankas (Pasaules Banka) īstenotā pētījuma gaitu un rezultātiem, izvirzīti priekšlikumi jaunas augstākās izglītības un augstskolu zinātniskās darbības finansēšanas kārtības ieviešanai un pamatota nepieciešamība palielināt nozares finansējumu.

Lasīt tālāk...
 
8 lapa no 13
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv